REKLAMA

Chcieli wymusić 100 tysięcy złotych haraczu

10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom zatrzymanym w czwartek przez koneckich funkcjonariuszy działających wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podejrzani odpowiedzą za próbę wymuszenia haraczu od mieszkańca powiatu koneckiego.  

REKLAMA

Z mieszkańcem powiatu koneckiego skontaktował się 43-latek z Kielc, który zażądał 100 000 złotych tak zwanego „haraczu”.  W czwartkowy wieczór w Kielcach oraz na terenie powiatu kieleckiego funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Wydziału Kryminalnego koneckiej jednostki, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdział Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tą sprawą.

REKLAMA

Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli m.in. kilkanaście tablic rejestracyjnych, przedmioty przypominające broń, noże, siekierę, młotek oraz pieniądze w kwocie ponad 10 000 złotych. Mężczyźni usłyszeli między innymi zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, 43-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, a jego 47-letni kompan otrzymał policyjny dozór oraz nakaz zapłaty poręczenia majątkowego w wysokości 100 000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *