REKLAMA

‚Chmurka’ Bogusława Wiktorowicza wygrywa w Meksyku!

Krótkometrażowy film „Chmurka” pochodzącego z Końskich Bogusława Wiktorowicza triumfuje na festiwalu filmowym TFCIFF w Meksyku. To nie pierwsze wyróżnienie dla tej produkcji. W 2019 roku „Chmurka” została nagrodzona w międzynarodowym konkursie My Rode Reel 2019 w Australii.

REKLAMA

„Chmurka” („Fluffy”) Bogusława Wiktorowicza zajęła I miejsce na festiwalu filmowym TFCIFF w Meksyku.  Przy tworzeniu tego krótkometrażowego filmu Bogusław Wiktorowicz pełnił rolę szczególnie ważną – był scenarzystą oraz zajmował się kierownictwem na planie, produkcją oraz dźwiękiem. Do powstania dzieła przyczynili się również: Konrad Domaszewski (reżyseria), Justyna Jabłońska (scenografia i kostiumy), Olek Leydo (zdjęcia, produkcja), Karol Kosakowski (asystent operatora, montaż, efekty specjalne) oraz aktorzy – starsze małżeństwo z Kielc – Teresa i Mirosław Bielińscy. Zdjęcia do filmu nagrywane były w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz w Gospodarstwie Rybackim Polna Rzeka znajdującym się w okolicach Końskich.

To kolejny sukces tej produkcji. W ubiegłym roku film „Chmurka” zwyciężył w międzynarodowym konkursie My Rode Reel 2019 w Australii w kategorii filmu nieanglojęzycznego oraz został finalistą w kategoriach: najlepszy film wg jury oraz film science-fiction.

REKLAMA

Bogusław Wiktorowicz wywodzi się z Końskich, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Od kilku lat wraz ze swoim zespołem tworzy krótkometrażowe filmy, które są docenianie na całym świecie.

Kulisy powstawania „Chmurki”:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *