REKLAMA

Chór Fermata wystąpił w koneckiej Kolegiacie św. Mikołaja [zdjęcia]

Cykl „Koneckich Wieczorów Kolędowych” zapoczątkował piękny występ Macieja Miecznikowskiego (relacja wideo TUTAJ), ale do regularnych spotkań zaproszono lokalnych muzyków. W niedzielę w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich zaprezentował się kielecki Chór Fermata oraz chór z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Foto: Parafia św. Mikołaja w Końskich

Publiczność powitał ksiądz dziekan Jacek Wieczorek. Wystąpił Chór Kameralny Fermata pod dyrekcją Ewy Robak wspierany przez Chór Dziecięcy Domu Kultury pod dyrekcją Joanny Szewczyk – Kędzior. Obydwa zespoły śpiewały a capella. Widownia była zachwycona! Kolegiata ponownie zapełniła się do ostatniego miejsca, a  Konecczanie kolędowali wspólnie z wykonawcami.

Przed nami jeszcze dwa wieczory z kolędami w Kolegiacie św. Mikołaja. W niedzielę 22 stycznia o 17:00 zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca SORBIN, a tydzień później dwa chóry – Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich oraz Kolegiacki im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego.

Zdjęcia (parafia św. Mikołaja w Końskich, MGDK Końskie):

REKLAMA

REKLAMA

8 thoughts on “Chór Fermata wystąpił w koneckiej Kolegiacie św. Mikołaja [zdjęcia]

 1. Wierna pisze:

  Modernizm Kościoła postępuje w szybkim tempie.

 2. Konecczanka pisze:

  Cyrku ciąg dalszy.

 3. robert pisze:

  do Konecczanka , tak zerkajac nieraz na wpisy pod akrytkulami zastanawiam sie nad Toba. jak Ty musisz byc zacietrzewiona nieszczesliwa ? czy Ty w ogole jestes z czegos zadowolona ? po co mieszkac w miesice w ktorym nic od wladzy po skwerek park inwestycjie nawet koledy w kosciele ci nie pasuja ? nie lepiej sie przeprowadzic ? czasem mam wrazenie ze internet sluzy tego typu ludziom za polepszanie sobie dnia w prawdopodobnie szarej codziennosci bez wyjscia itd.

 4. zzz pisze:

  powinna przeprowadzić sie do radoszyc ,stara panna,apropo takie występy w kościołach to norma ,,jak komuś nie pasuje to niech nie chodzi

 5. Konecczanka pisze:

  robert
  Otwórz oczy na to co się w mieście dzieje i przestań się „skupiać” na mnie:)

 6. Konecczanka pisze:

  zzz odważny nicku,
  Kto jest z Radoszyc to niech sobie ich pilnuje. Ty ludziom miejsca do życia wybierać nie będziesz. Dzięki władzy wyludnienie w mieście jakie jest wszyscy wiemy.
  A poziom „katolików” widoczny bardzo – co uznają za normę i gdzie katolicyzm się kończy a gdzie jest polityka, „władza”, „dawanie” biskupowi. I co jeszcze można podczepić pod kolędy?

 7. zzz pisze:

  konecczanko to fakt to miasto umiera ,masz racje ,a kościoła nie bronie bo rzadko tam zaglądam ,a kościół w polityke nie powinien się mieszać ale jak wiemy pis i kler to jedna ręka, a radoszyce tak mi przyszło na myśl ,tam wcale nie jest lepiej ,szkoda słów na poczynanie naszej władzy,trzeba iść na wybory i zagłosować na kogoś innego ,tylko na kogo może jakaś podpowiedż

 8. […] wystąpili m.in. Maciej Miecznikowski (więcej o tym TUTAJ), czy Chór Fermata (szczegóły TUTAJ). W niedzielę 29 stycznia wspólne kolędowanie zakończyły dwa chóry: Uniwersytetu Trzeciego […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *