REKLAMA

Ciągnąc przyczepkę niemal doprowadził do czołówki z ciężarówką! [wideo, zdjęcia]

Bardzo niebezpieczny manewr kierowcy ciągnącego przyczepkę na drodze krajowej 74 w gminie Ruda Maleniecka zarejestrowały policyjne służby SPEED. Zobaczcie wideo i zdjęcia z tego zdarzenia, które dla 61-letniego kierowcy mogło zakończyć się tragicznie, a skończyło tylko na wysokim mandacie karnym. 

REKLAMA

„Podczas manewru wyprzedzania kierujący zobligowany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Polega ona na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze. O tym jak nie wyprzedzać przekonał się dziś 61-latek z Łodzi. Pędząc osobowym volkswagenem drogą krajową nr 74 w powiecie koneckim w gminie Ruda Maleniecka, nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość o 31km/h, to jeszcze „rozganiał” ciężarówki podczas manewru wyprzedzania. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Gdy kierujący został zatrzymany do kontroli, zaczęło się tłumaczenie. Jedyne co siedzący za kierownicą niemieckiego auta miał na swoją obronę to fakt, że zapomniał iż ciągnie przyczepkę i dlatego ciężarówki musiały zjeżdżać mu z drogi” – czytamy na stronie internetowej Świętokrzyskiej Policji.

REKLAMA

Funkcjonariusze z grupy SPEED ukarali 61-latka surowym mandatem, a do jego konta doliczone zostało 12 punktów karnych. Oby dzisiejsze zdarzenie było dla niego nauczką, a uszczuplony budżet domowy i punkty karne były „hamulcem” do takiego zachowania na drodze.

REKLAMA

4 thoughts on “Ciągnąc przyczepkę niemal doprowadził do czołówki z ciężarówką! [wideo, zdjęcia]

 1. Wicher pisze:

  Prymityw. I nie chodzi o bohatera opowieści.

 2. poła radoszycko pisze:

  jakby ciagnął wóz drabiniasty zrobiuny przez naszych kowoli, to by nie zapumniąl że coś ciągnie

 3. Wicher pisze:

  Ci co go zatrzymali wiedzą co ciągną

 4. obywatel pisze:

  To NIE POWINNY być 12 punktów karnych tylko 20, to by wiedział ,że jeszcze cztery i prawko idzie się ….ać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *