REKLAMA

Cichocki odpowiada Słoce w sprawie lasów [wideo]

Na łamach naszego portalu ostatnio na temat prywatyzacji Lasów Państwowych wypowiedział się Piotr Słoka, kandydat PiS-u do Sejmu. Na te słowa postanowił odpowiedzieć Michał Cichocki, kandydujący z list Platformy Obywatelskiej.

REKLAMA

Cały materiał z wypowiedzią Piotra Słoki znajdą Państwo TUTAJ. Oburzenie Michała Cichockiego wywołały przede wszystkim te słowa członka Prawa i Sprawiedliwości. –„PKP Energa się prywatyzuje, za rządów Buzka już chcieli lasy sprywatyzować, teraz robią wszystko by lasy osłabić. Chcieli powołać Spółkę Skarbu Państwa, a to pierwszy krok by nas sprywatyzować, nałożono na nas pewien podatek, niby miał iść na drogi lokalne, a jak się okazało to nas okłamano. Kiedy zapytaliśmy w Sejmie, gdzie te pieniądze poszły to wiceminister finansów powiedział, że on to nie wie na co poszły, że są po stronie dochodowej.” – mówił u nas Piotr Słoka.

Zdaniem byłego burmistrza Końskich nikt nie chce lasów prywatyzować, a takie informacje wypływające z ust jego konkurentów to po prostu medialne bicie piany i manipulowanie mniej świadomymi odbiorcami.

REKLAMA

– „To jest nie tylko gra pod publikę, ale to jest zwykłe oszustwo. To są kłamstwa, które powtarzane kilkadziesiąt razy utrwalają się u osób, które nie chcą, czy nie mogą sprawdzić stanu faktycznego. To jest element brudnej kampanii, która jest nie tylko w tym roku, ale myślę że w niektórych środowiskach zakorzeniła się na stałe. Nie dyskutuje się o problemach, o wyjściach z tych problemów, które nurtują mieszkańców. To znaczy nie mówi się o drogach, o bezrobociu, o szkolnictwie, czy o służbie zdrowia, gdzie wspólnie szukamy jakiegoś konkretnego rozwiązania problemu. Myślę, że gdyby Ci politycy skupili się na wspólnym szukaniu rozwiązań, a nie na wzajemnym opluwaniu się i opowiadaniu kłamstw to zdecydowanie i polityka byłaby bardziej czytelna, ale i bardziej przyswajalna.” – mówi o polityce Prawa i Sprawiedliwości w sprawie lasów Michał Cichocki.

Kandydujący do Sejmu z 7. miejsca na liście Platformy Obywatelskiej zwraca też uwagę na jego zdaniem egoistyczne podejście do sprawy Lasów Państwowych Piotra Słoki.


– „PiS głosował przeciwko konstytucyjnej ochronie Lasów Państwowych. Patrząc na Pana Słokę w pewnym sensie się nie dziwię, bo to on jest beneficjentem bezpośrednio tych środków, które nie trafiają do budżetu, nie trafiają do pozostałych ludzi. Bo proszę zauważyć, że rzadko kto w Polsce zarabia około 100 tysięcy złotych rocznie, a Pan Słoka jako leśnik tyle zarabia. Rzadko kto ma darowane mieszkanie służbowe za prawie pół miliona złotych. A Pan Słoka ma takie darowane mieszkanie. Te środki mogłyby być wykorzystane np. na budowę mieszkań socjalnych lub na inne cele, a nie są. To jest swego rodzaju hrabiowski styl życia.”  – kończy Cichocki.

Jak widać i słychać kampania wyborcza w powiecie koneckim nabiera tempa. Możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie z lasów przeniesie się ona na inne sfery życia publicznego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *