REKLAMA

Cięcie ścian betonowych. Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem?

Ściany betonowe potrafią nastręczyć wielu zawrotów głowy nawet osobom doświadczonym w pracach remontowo-budowlanych. Kluczem do efektywności okazuje się wybór odpowiedniego narzędzia. Sprawdź, czym najlepiej ciąć ściany betonowe i na co należy uważać w trakcie!

REKLAMA

Ściany betonowe nie takie straszne z dobrym narzędziem

Próżno szukać drugiego tak popularnego materiału budowlanego, jak beton. W budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym dominuje on od wielu dziesięcioleci. Wpływają na to właściwości betonu i stosunkowa łatwość wykorzystania. Beton ma jednak także pewne wady, o których może przekonać się każdy, kto pragnie np. wyburzyć lub wyciąć fragment ściany betonowej.

REKLAMA

Planując generalny remont lub wykonując prace budowlane, nie można przebierać w półśrodkach. Do cięcia betonu konieczne jest wyposażenie się w specjalne piły ścienne. Wyposażone są w funkcje automatyzujące pracę i ostrza diamentowe, które przy odpowiedniej mocy urządzenia są w stanie bez przeszkód przeciąć blok betonowy. Narzędzia te wykorzystywane są zarówno w pracach demontażowych, jak i przy wykonywaniu otworów w ścianach o wybranych kształtach na potrzeby funkcjonalności lub estetyki.

Jak prawidłowo ciąć beton piłą?

Piły ścienne do cięcia betonu wymagają precyzji, ale nowoczesne modele stworzone są w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć operatora. Profesjonalne narzędzia posiadają specjalne chwytaki pneumatyczne, które są przytwierdzane do ściany. Tarcza tnąca jest w stanie poruszać się na agregacie w jednej lub dwóch osiach, dzięki czemu manualne zdolności operatora w żadnym stopniu nie przekładają się na wynik cięcia. Piły ścienne gwarantują dzięki temu zachowanie bardzo wysokiej precyzji przy jednoczesnym wykorzystywaniu dużych mocy, a także systemów kierunkowego odprowadzania powstającej mgiełki.

Z narzędzi tych korzystać można zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Istnieją również modele przeznaczone do cięcia betonu zbrojonego i innych, jeszcze twardszych od betonu, materiałów budowlanych.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *