REKLAMA

Ciekawe jasełka w małej Szkole w Gosaniu [wideo, zdjęcia]

Tuż przed świętami w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gosaniu miały miejsce uroczyste bożonarodzeniowe Jasełka. Występ upamiętniający rocznicę narodzin Jezusa Chrystusa miał miejsce w sali gimnastycznej wypełnionej tego dnia licznie przybyłymi gośćmi.

REKLAMA

Spektakl przygotowany przez uczniów szkoły był połączeniem koncertu, podczas którego młodzi artyści odśpiewali wspólnie z widzami najbardziej znane bożonarodzeniowe kolędy z przedstawieniem teatralnym opowiadającym o narodzinach Jezusa Chrystusa. Biblijna historia o pojawieniu się na świecie Zbawiciela Ludzkości ukazana została na tle opowieści o dwóch chłopcach, których los skierował w owym świętym czasie do Betlejem – małym Pastuszku o czystym sercu, który pragnie pokłonić się Nowonarodzonemu oraz młodym rozbójniku doświadczającym w czasie podróży głębokiej przemiany duchowej.

REKLAMA

Opowieść o wędrówce chłopców i zmianie, która dokonała się w Rzezimieszku w alegoryczny sposób przedstawiła widzom najważniejszą z nauk pozostawionych przez Jezusa Chrystusa – przykazanie miłości. Albowiem słowa: „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! Miłość nie wyrządza zła bliźniemu” są najkrótszym i najbardziej trafnym podsumowaniem przesłania, które przyświecało twórcom jasełek w tej małej szkole.

Po zakończeniu spektaklu i wspólnym odśpiewaniu „Dzisiaj w Betlejem” bożonarodzeniowe życzenia zebranym tego dnia w sali gimnastycznej przedstawicielom lokalnej społeczności złożyli: szkolny katecheta – ksiądz Sylwester Gula oraz dyrektor szkoły Barbara Mogielska.

Z okazji nadchodzących Świąt Samorząd Uczniowski przeprowadził również kiermasz kartek i ozdób świątecznych, które z pewnością pięknie zdobiły wigilijne stoły wszystkich przybyłych na jasełka.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *