REKLAMA

Ciekawy dzień w Domu Kultury. Za nami konecki OFF [wideo, zdjęcia]

Magda Galas-Klusek, Magdalena Basiak i Paulina Stępień zorganizowały w Końskich pierwszą edycję festiwalu twórców „konecki OFF”. Ciekawe wydarzenie w niedzielę przyciągnęło sporo osób do koneckiego Domu Kultury. Celem była zbiórka pieniędzy na Dom Dziecka w Stąporkowie. 

REKLAMA

„Konecki OFF jest spotkaniem lokalnych, koneckich twórców, artystów, zespołów muzycznych, rękodzielników i wszystkiego co sobie możemy wyobrazić, jest tu wszystko to co ludzie robią, co jest w Końskich, a my często nie wiemy o tym, że to jest u nas. Zaprosiliśmy tutaj osoby mało znane na koneckim rynku, które często wygrywają nagrody, konkursy międzynarodowe i ogólnopolskie.” – opowiada Magdalena Basiak, jedna z organizatorek.

Zapał organizatorek wział się z  chęci zrobienia czegoś nowego, a także z chęci niesienia pomocy. „Chciałyśmy by zadziało się coś takiego dla osób w naszym wieku i z naszymi zainteresowaniami, bo do tej pory czegoś takiego po prostu nie było. I tak powoli, powoli, od rozmowy do rozmowy, od herbaty do herbaty i mamy konecki OFF” – mówi Magdalena Galas-Klusek.

REKLAMA

Już od godziny 14:00 w niedzielę w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbywały się przeróżne warsztaty. Między innymi były to: warsztaty tańca jazzowego, warsztaty szycia, ceramiczne, zielarskie, zajęcia pt.”dźwięk w filmie”. Jan Salata poprowadził warsztaty lektorskie, a Ewelina Kosmal ze sztuki ubioru.

W sali wystawowej Domu Kultury cały czas można było podziwiać liczne wystawy, a także rozmawiać z twórcami i nabywać ich produkty.  –„W tym miejscu gdzie jesteśmy są wystawcy. Można spróbować olejów, posmakować magicznej herbaty, przymierzyć ubrania i zobaczyć co nasi twórcy mają do pokazania. Są także obrazy, rzeźby, glina, noże. Co tylko chcecie.” – tłumaczy Magdalena Basiak.

Poza tym cały czas odbywały się licytacje i sprzedaż fantów. Np. licytacje na facebooku – nóż od Sega Knives sprzedał się za 700 złotych. Łącznie dzięki licznym sponsorom, a także podczas samej imprezy zebrano ponad 13 tysiecy złotych, a na facebookowej grupie festiwalu ciągle trwają licytacje, a więc kwota ta wzrośnie. Całość zostanie przekazana na rzecz remontu Domu Dziecka w Stąporkowie. By wspomóc ten ośrodek można też dokonywać wpłat na konto: Fundacja „Tuo Portu” Twoja Bezpieczna Przystań ul. Duńska 23 25-109 Kielce mbank konto 84114020040000360277218834 tytułem „darowizna na cele statutowe Fundacji„.

Na zakończenie dnia odbyły się koncerty. Dla wszystkich przybyłych zagrały: Koneckie Wiolonczelistki, Hash Cookie, Remik Kowalczyk, Second Hand i Kapela Rzempoły. Organizatorzy wydarzenia dziękują sponsorom, ich listę znajdziecie Państwo poniżej.

– Firmie FORBUILD SA
– Anima Friends
– Firmie Metal Handel
– Warsztatowi AnCar
– Firmie motoryzacyjnej Bamar
– Firmie Samodobro
– Firmie Reklamy Wydruki
– Monice Sękowskiej-Plech

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Ciekawy dzień w Domu Kultury. Za nami konecki OFF [wideo, zdjęcia]

  1. […] Relację z pierwszej edycji festiwalu można obejrzeć TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *