REKLAMA

Ciężarówka wjechała w ogrodzenie w Czermnie [zdjęcia]

Dziś rano na DK 42 w miejscowości Czermno doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego – kierowca stracił panowanie nad pojazdem ciężarowym, po czym wjechał do rowu i przebił się przez ogrodzenie jednej z posesji.

REKLAMA

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym przewożącym materiał sypki 27-latek jadąc drogą krajową 42 w kierunku Radomska w miejscowości Czermno stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, po czym wpadł w ogrodzenie posesji” – informuje nas podkom. Sylwia Sobczyńska, zastępca oficera prasowego KPP w Końskich.

REKLAMA

Mężczyzna był trzeźwy, w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Z uwagi na rozsypany materiał ruch kierowany jest przez ulicę Osnową.

Zdjęcia (Marian Adamczyk, Mariusz Czapelski):

REKLAMA

4 thoughts on “Ciężarówka wjechała w ogrodzenie w Czermnie [zdjęcia]

  1. Jeżeli kierowca tira, który przechodzi specjalne szkolenia, nie potrafi zapanować nad takim pojazdem, powinien tracić prawo jazdy na tą kategorię. To nie jest zwykły samochód, ale pojazd wymagający odpowiednich umiejętności. Jest obecnie złe prawo, transport towarowy nie może być ważniejszy niż człowiek i jego bezpieczeństwo.

  2. Jakby kierowca dostosował prędkość do ograniczeń i zachował ostrożność to by potrafił zapanować nad samochodem. Nie oszukujmy się, niestety kierowcy tirów mają gdzieś przepisy…. a w tym miejscu nie dość że teren zabudowany, środek miejscowości, to do tego zakręt i skrzyżowanie… to dobrze ze nikt akurat nie szedł chodnikiem…. za taką jazdę to od razu zawowody kierowca powinien mieć zabrane prawo jazdy i pozwolenie na przewóz rzeczy. A w takim miejscu kak to powinien się często ustawiać patrol policji i syoac mandaty…. w tym przypadku dobrze ze się nic nie stało, dobrze że to wakacje bo w roku szkolnym o tej porze dzieci idą do szkoły….

    • Wywrotka tira bez powodu dyskwalifikuje zawodowego kierowcę. Trudno, żeby jadąc np.80/h nie potrafił zapanować nad pojazdem, bez względu na ograniczenia.

  3. Dziwnym trafem kierowcom tirów uchodzi zjeżdżanie poza pas ruchu, a stanie im na drodze okazuje się wymuszaniem pierwszeństwa. Mafia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *