REKLAMA

Co dalej z Piłsudskiego? Głos zabrał burmistrz Obratański [wideo]

Jakiś czas temu gmina Końskie poinformowała za pośrednictwem mediów, że poprzedni wykonawca ulic w centrum porzucił plac budowy. Jako argument podano wyjazd ukraińskich robotników do swojej ojczyzny w celu jej obrony. Sprawdzamy co dalej z rozkopanym centrum. 

REKLAMA

Gmina Końskie zamierza w przyspieszonej procedurze znaleźć nowego wykonawcę. Rozmowy i decyzje mogą mieć miejsce w najbliższych dniach –„W tym tygodniu odbędą się negocjacje z potencjalnymi wykonawcami. Tutaj skorzystamy z formuły zaproszenia do negocjacji bez publicznego ogłoszenia. To jest formuła prawem zamówień publicznych. Ona w sytuacjach nadzwyczajnych skraca drogę do dokończenia zamówienia, zlecenia wykonania robót na równoprawną z przetargiem nieograniczonym. Mamy obowiązek zaprosić te podmioty, które brały udział w ostatnim przetargu oraz firmy, które swoim potencjałem dają nadzieję na to, że mogą udźwignąć taki temat” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Jednocześnie gmina dokładnie sprawdza to co już zostało wykonane, choćby w celu rozliczeń ze spółką, która dotychczas zajmowała się remontem ulic –„Trwa inwentaryzacja wykonanych robót z udziałem dotychczasowego wykonawcy. My część tej inwentaryzacji mamy zrobione, ale ważne by dotychczasowy wykonawca brał w tym udział. To jest coś co będzie przedmiotem również rozliczenia, czy wzajemnych rozliczeń między nami a Polskimi Surowcami Skalnymi. To też element, który będzie ważny przy negocjacjach, bo pozwoli dookreślić zakres robót niezbędnych do wykonania”  – mówi Obratański.

REKLAMA

Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że pod ziemią do wykonania zostało jeszcze  80 m kanalizacji deszczowej i mniejszy fragment kanalizacji sanitarnej. Największym wyzwaniem będzie jednak to co znajduje się ponad nią. Nowy wykonawca będzie musiał wykonać nawierzchnię bitumiczną na całej ulicy Piłsudskiego, a także nawierzchnie granitowe na dużych fragmentach chodników i miejsc postojowych przy głównej arterii miasta, a także przy ulicy Księdza Granata.

Firma, która podejmie się tego wyzwania będzie miała czas na realizację go do 30 czerwca bieżącego roku.

REKLAMA

13 thoughts on “Co dalej z Piłsudskiego? Głos zabrał burmistrz Obratański [wideo]

 1. Mieszkaniec pisze:

  Ciekaw jestem czy miasto zamierza uwzględnić w swoich poczynaniach odszkodowania dla przedsiębiorców prowadzących biznes w „Rynku”?

 2. lutek pisze:

  Wszyscy lokalni politycy do czynu, do pracy, na czele z burmistrzami i starostami . Pokażcie moc

 3. xyz pisze:

  do 30 czerwca ,ciekawe którego roku ha ha ,a w czerwcu kolejna wymówka, PORAŻKA

 4. Dudu pisze:

  Niestety nie ma już pieniędzy na remont, wszystko poszło dla uchodźców. Mieszkańcy teraz muszą się złożyć. Taka cała polityka pisiorów kaczorów.

 5. Wacek pisze:

  Kompromitacja Panie Obratański. Kompromitacja dla Pana – Czerwiec 2022? Jaja sobie robicie z nasz wszystkich. Szkoda nawet komentować Pańskie wywody. Nie słuchaliście ludzi i nadal nie słuchacie, a potem wymyślacie durne wymówki. Porażka na całej Lini. Jako Gmina jesteście porażką reprezentantów Miasta.

 6. Iwona pisze:

  Co z odcinkiem przy Placu Kościuszki? Jestem odcięta od wjazdu na posesję. Kiedy koniec tego szaleństwa?jak można było tak zniszczyć miasto?

 7. Konecczanka pisze:

  Czy ktoś to miasto w końcu uratuje?
  Nawet zagłosować to trzeba mieć na kogo.

 8. Ja pisze:

  A moze by tak burmistrz pogonil ekipy aby posprzatali ulice!
  Jestem osoba niepelnosprawna. I od czasu remontu omijam lazienna, warszawska. Musze chodzic innymi ulicami. Ale tam tez jest bajzel. Na ulicy mieszka 1 bardzo duzo kamieni i piachu. Na skrzyzowaniu strazacka hubala bardzo duzo piachu. Na granata tez.
  Tak ciezko pogonic ekipy aby to sprzatali regularnie?

 9. Jaga pisze:

  A co z naszymi butami? Wszystkie zniszczone przez tą budowę.

 10. Kamil pisze:

  „ Jednocześnie gmina dokładnie sprawdza to co już zostało wykonane,…” Wychodzi na to że Obratanski i jego ekipa nie mieli żadnej kontroli nad tą inwestycją. Można było się domyślać patrząc na bałagan jaki panował i panuje na tej budowie.

 11. Kamil pisze:

  Obratanski idzie po prąd. Wszyscy wyleczyli się z betonozy a ten poszedł po całości. Kielce kilka lat temu popełniło ten błąd a dzisiaj zrywają płyty i sadzą zieleń.

 12. xyz pisze:

  władze trzeba zmienić i to już ,tylko patrzeć jak wytną drzewa w parku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *