REKLAMA

Co możemy bezpłatnie oddawać do utylizacji na wysypisko śmieci? [wideo, zdjęcia]

W Końskich przy ulicy Spacerowej 145 znajduje się składowisko odpadów. Prowadzony jest tam także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, co oznacza, że mieszkańcy gminy Końskie mogą za darmo oddać do utylizacji niektóre odpady. Jakie śmieci mieszkańcy mogą wywieźć na składowisko nieodpłatnie? Spytaliśmy o to pracownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich.

REKLAMA

 

„Nieodpłatnie wszyscy mieszkańcy gminy Końskie mogą przywozić to, co generalnie uznaje się za odpady segregowane, czyli wszelkiego rodzaju makulatura, tworzywa sztuczne, metale, […]  i tak zwane RTV i AGD, czyli lodówki, pralki, telewizory. Te odpady można dostarczać nieodpłatnie” – opowiadał nam Maciej Muszczyński, pracownik PGK w Końskich.

REKLAMA

Jednak to nie wszystko. Przyjmowane nieodpłatnie są także bioodpady, odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane oraz opony, jednak muszą zostać spełnione w tym celu pewne warunki, o których opowiedział nam Maciej Muszczyński –„Bioodpady, z tym, że na ten odpad są limity, które w tej chwili są na ukończeniu, także jeżeli ktoś jest zainteresowany musi uzyskać informację od kierownika składowiska odpadów, czy na dzień dzisiejszy można je jeszcze odstawić. Odpady wielkogabarytowe, czyli wszelkiego rodzaju meble – również oddaje się bezpłatnie i tutaj tak jak z bioodpadami, również limit jest na ukończeniu i zalecamy skontaktować się z tutejszym kierownikiem, aby potwierdzić możliwość nieodpłatnego dostarczenia. Można przywozić odpady budowlane, ale z drobnych remontów typu skuwanie ścian, nie jakieś prace rozbiórkowe i ilości przemysłowe […] Jeśli chodzi o opony – odpady tego typu przyjmowane są bezpłatnie, ale za pośrednictwem tylko i wyłącznie naszej firmy. Są wyznaczone terminy, które wskazujemy miesiąc przed odbiorem. Jest to generalnie wiosna i jesień – dwukrotnie w roku. Opony są limitowane na cztery sztuki od gospodarstwa domowego i muszą to być opony z samochodów osobowych” – mówił nam Maciej Muszczyński.

Na składowisko odpadów można wywieźć niemalże wszystko, jednak nie wszystko nieodpłatnie. Są jednak grupy odpadów, których składowanie jest zabronione i nie będą one przyjmowane. Są to na przykład odpady o właściwościach żrących, wybuchowych, łatwopalnych, zakaźnych lub powstających w wyniku badań naukowych, których oddziaływanie na środowisko nie jest znane.

Warto dodać, że proces przetwarzania odpadów w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Końskich przeprowadzany jest za pomocą wyspecjalizowanych maszyn, zgodnie z procedurami zapisanymi w decyzjach i pozwoleniach.

Jeśli jesteście zainteresowani jeszcze bardziej szczegółowymi informacjami – z PGK w Końskich możecie skontaktować się TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Co możemy bezpłatnie oddawać do utylizacji na wysypisko śmieci? [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Końskich znowu działa | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *