REKLAMA

Credo Mikołaja Wróbla z nagrodą za zdjęcia na 48. ISFF!

Film „Credo” stworzony przez ekipę zdolnych ludzi zgromadzonych wokół stąporkowskiego filmowca Mikołaja Wróbla został doceniony na 48. Independent Short Film Festival w Hollywood w Los Angeles. „Credo” otrzymało główną nagrodę w kategorii zdjęć. 

REKLAMA

Od lewej: Mikołaj Wróbel i Mateusz Śliwa

ISFF to międzynarodowy, bardzo prestiżowy festiwal filmów krótkometrażowych. Już sama nominacja dla świętokrzyskiego „Credo” była wielkim wyróżnieniem tej produkcji. Tymczasem podczas gali, która miał miejsce w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu, nagrodzono jako najlepszego twórcę zdjęć (Best Cinematography) Mateusza Śliwę. Przypomnijmy, że Śliwa był producentem i autorem zdjęć do „Credo”, natomiast Wróbel wyreżyserował i napisał scenariusz do tego dzieła. Filmowcom serdecznie gratulujemy!

Independent Short Film Festival organizowany jest przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów – Directors Guild of America. Spośród wszystkich produkcji nadesłanych na festiwal ze 130 krajów, wybrano tylko 48, których twórcy wzięli udział w finałowej gali. Podczas gali tylko kilka z nich zostało nagrodzonych w różnych kategoriach. W tym zaszczytnym gronie znalazło się „Credo”.

REKLAMA

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

 

REKLAMA

One thought on “Credo Mikołaja Wróbla z nagrodą za zdjęcia na 48. ISFF!

  1. WIELKIE GRATULACJE DLA PANA MATEUSZA I NASZEGO MIKOŁAJA
    Serce rośnie, gdy patrzy się na młodych zdolnych ludzi z naszego regionu. Życzę Wam dalszych sukcesów, a że będą to jest pewne. Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *