REKLAMA

Ćwiczyli na wypadek dużego pożaru lasu [zdjęcia]

W czwartek 2 września na terenie Nadleśnictwa Barycz odbyły się ćwiczenia pn. „Poligon 2021” jednostek PSP oraz OSP w kompleksie leśnym. Celem działań było sprawdzenie w praktyce sposobu postępowania na wypadek dużego pożaru lasu.

REKLAMA

Zdj. KP PSP Końskie

W ćwiczeniach udział wzięło łącznie 125 osób z: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, OSP KSRG Ruda Maleniecka, OSP KSRG Modliszewice, OSP KSRG Kozów, OSP KSRG Niekłań, OSP KSRG Radoszyce, OSP Bębnów, OSP Korytków, OSP Skrzyszów, OSP Giełzów i OSP KSRG Gowarczów.

Na działania złożyły się dwa epizody. Pierwszym był szybko rozprzestrzeniający się pożar lasu, do którego ugaszenia niezbędna była budowa magistrali wodnej i zadysponowanie wielu samochodów gaśniczych. Drugim był wypadek paralotniarza, który na skutek dużego zadymienia zaczepił się o wieżę obserwacyjną. Do sprawnej ewakuacji potrzebni byli ratownicy wysokościowi.

REKLAMA

Uczestnicy tych działań przetestowali w praktyce jak postępować na wypadek dużego pożaru lasu, sprawdzili drogi dojazdowe w obrębie prowadzonych ćwiczeń, system alarmowania i dysponowania. Celem szkolenia było również doskonalenie dowodzenia na poziomie interwencyjnym i taktycznym, sprawdzenie systemu łączności oraz organizacja sztabu.

Zdjęcia (KP PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *