REKLAMA

Cyfrowa Gmina. Koneckie szkoły i jednostki z nowym sprzętem [wideo, zdjęcia]

Komputery, skanery i oprogramowanie łącznie warte 1 milion 9 tysięcy 399 złotych i 50 groszy w czwartek od koneckiego samorządu otrzymały szkoły z gminy Końskie oraz gminne jednostki. To wszystko w ramach zadania „Cyfrowa gmina”, które jest w 100% finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

REKLAMA
REKLAMA

„To jeden z fajniejszych projektów, bo po pierwsze dotyczy dziedziny, która wydaje się być nośnikiem przyszłości. Cyfrowa gmina to sprzęt, oprogramowanie i to co czyni gminę i jej instytucje  bardzo współczesnymi i daje możliwości niezmiernie potrzebne, co zostało potwierdzone w dobie pandemii, gdzie bez zajęć online i pracy zdalnej kraj, szkoły i instytucje musiałyby poddać się zupełnemu lockdownowi. Dzisiaj rozpoczynamy ten projekt, bo on formalnie jest rozliczany. Kupiliśmy te 105 laptopów, kilkanaście komputerów stacjonarnych i dzisiaj przekazujemy to gminnym instytucjom, szkołom, ale tak naprawdę to początek Cyfrowej Gminy, ponieważ ten sprzęt nie jest przewidywany jako nowoczesna dekoracja, ale jako bardzo użyteczny element pracy gminy i jej jednostek. Mam nadzieję, że w tym sensie cyfryzacja gminy będzie mogła mówić o następnym, bardzo poważnym kroku” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA
REKLAMA

Oprócz wspomnianych komputerów samorząd w ramach szkolenia zakupiły skanery, urządzenia wielofunkcyjne, oprogramowanie biurowe, ale i do serwerów działających w Urzędzie Miasta i Gminy, jak i w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Serwerownie we wspomnianych jednostkach zostały też wzbogacone o nowe oprzyrządowanie.

Najbardziej spektakularne były jednak zakupy dla szkół. Dyrektorzy placówek odbierali sprzęt podczas krótkiej uroczystości zorganizowanej w czwartek w Bibliotece Publicznej w Końskich -„Widzimy przygotowane dla nas prezenty w formie wsparcia dla cyfrowej gminy Końskie. Widzę, że akurat do Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie ten pakunek jest dość pokaźny co zauważyli koledzy i koleżanki dyrektorzy. Wiem, że na pewno będą tam laptopy, które są nam bardzo potrzebne” – mówi Beata Zbróg, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie.

Zakres projektu „Cyfrowa gmina” objął także szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla wybranych pracowników koneckiego samorządu.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Cyfrowa Gmina. Koneckie szkoły i jednostki z nowym sprzętem [wideo, zdjęcia]

 1. yeti pisze:

  Kiedy będzie szkoła w Sierosławicach.

 2. Kon pisze:

  Brawo , dziękujemy że pracujecie .

 3. komputer pisze:

  zamiast jakieś HP DELL to dzaidostwo od LENOVO:(

 4. Konecczanka pisze:

  A może jeszcze lotnisko w tych Sierosławicach?

 5. radek pisze:

  na szarym końcu w Polsce ale sukces byc ostatnim

 6. Pospolity pisze:

  Nie jest tak źle , Końskie jest jeszcze miastem !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *