REKLAMA

Czarodziejski Młynek upamiętnia Światowy Dzień Zespołu Downa [wideo]

Czarodziejski Młynek to koneckie przedszkole z oddziałami integracyjnymi, w którym świat poprzez naukę i zabawę poznają zarówno zdrowie dzieci, jak i te mające jakieś niepełnosprawności. Mimo ogólnonarodowej kwarantanny ekipa „Młynka” nie zapomniała o Światowym Dniu Zespołu Downa, który przypada zawsze na 21 marca. 

REKLAMA

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na dzień 21 marca i obchodzony jest corocznie od 11 lat. Data obchodów nie jest przypadkowa. 21 marca wyznacza początek astronomicznej wiosny, symbolizuje odrodzenie Ziemi oraz… narodziny ludzi niezwykłych. I choć obecnie ekipa „Czarodziejskiego Młynka” nie może prowadzić normalnych zajęć ze swoimi podopiecznymi to przygotowała dla nich niespodziankę – specjalny teledysk, w którym możemy zobaczyć dzieci w codziennych, przedszkolnych sytuacjach. Zapraszamy do oglądania powyżej.

REKLAMA

Piosenkę, która towarzyszy teledyskowi w 2016 roku przygotowały dzieci z zespołem Downa oraz rodzice, przyjaciele, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Czarodziejski Młynek upamiętnia Światowy Dzień Zespołu Downa [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *