REKLAMA

Cześć i Chwała Bohaterom! Godzina ‚W’ w Końskich [wideo, zdjęcia]

Bardzo wielu konecczan oddało cześć bohaterom Powstania Warszawskiego podczas „Godziny W”. W sobotę o godzinie 17:00 czas się zatrzymał, a wszyscy myślami byliśmy z tymi, którzy 76 lat temu walczyli o wolną Polskę. Zobaczcie jak Końskie uczciły 76. Rocznicę Powstania Warszawskiego. 

REKLAMA

Pod Kolegiatą św. Mikołaja pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Końskie, ale tuż przed 17:00 kilka z nich zostało wezwanych do akcji gaśniczej. Na miejscu zjawiło się również bardzo wielu mieszkańców miasta. Wśród nich były osoby starsze, ale nie brakowało też młodych oraz całych rodzin. Obecni byli także przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, organizacji kombatanckich, strzelcy z dwóch jednostek działających na terenie powiatu koneckiego. Członkowie fanklubu Widzewa Łódź odpalili race. Na miejscu nie zabrakło władz gminnych, które były głównym organizatorem wydarzenia. W Godzinie W uczestniczyli trzej burmistrzowie miasta: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

REKLAMA

Przez około minutę w zadumie i przy głośnych dźwiękach Końskie solidaryzowały się z Warszawą. Oddawaliśmy cześć tym, którzy zginęli 76. lat temu w Powstaniu Warszawskim, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Wiemy też, że w innych miejscowościach powiatu koneckiego także zawyły syreny – najczęściej te znajdujące się na remizach OSP. Zobaczcie wideo i zdjęcia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *