REKLAMA

Czy gałęzie drzew przy ulicy Staszica zagrażają bezpieczeństwu? Pytamy zarządcę drogi [zdjęcia]

Ostatnio otrzymaliśmy informację od naszego czytelnika o suchych gałęziach na koronach drzew przy ulicy Staszica w Końskich, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pieszych i kierowców. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Powiatowych, który jest zarządcą wskazanej drogi z pytaniem, jak mogą rozwiązać ten problem.

REKLAMA

Niemal 2 lata temu czytelnik złożył interpelację do Rady Miasta w Końskich w sprawie interwencji.

REKLAMA

„W odpowiedzi z dnia 20.03.2019 zostałem poinformowany, że gałęzie drzew zostały usunięte z przestrzeni pasa drogowego. Natomiast pozostały zakres prac pielęgnacyjnych w ocenie Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich jest po stronie właściciela działki […] 7 stycznia tego roku byłem na ul. Staszica i dalej suche gałęzie zwisają nad chodnikiem. Nie wiem, jak to można wytłumaczyć, że słupki wyznaczające pas drogowy znajdują się poza rosnącymi drzewami. Widzę tu duże zagrożenie życia pieszych i kierowców korzystających z tej drogi” – informuje czytelnik.

Skontaktowaliśmy się więc z Zarządem Dróg Powiatowych, który odpowiada za drogę oraz jej bezpieczeństwo.

„Przy ulicy Staszica w pasie drogowym zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Powiatowych nie ma drzew zagrażających bezpieczeństwu. W okresie wiosennym planowane jest podcięcie gałęzi tych drzew, ponieważ kilka konarów zwisa nad chodnikiem. Nie są to jednak drzewa znajdujące się na naszej działce, tylko na działce Skarbu Państwa” – mówi nam Stanisław Mościński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich.

Jeśli i Państwo widzą konieczność interwencji w podobnych przypadkach prosimy wysyłać informacje ze zdjęciami na adres email [email protected].

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

One thought on “Czy gałęzie drzew przy ulicy Staszica zagrażają bezpieczeństwu? Pytamy zarządcę drogi [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *