REKLAMA

Czytelnik interweniuje: Takie parkowanie to zagrożenie dla życia dzieci!

Nasz czytelnik interweniuje o rozsądek i zaprzestanie parkowania aut na miejscu wydzielonym dla autobusów szkolnych przy ulicy Polnej. Zajmowanie tych miejsc w jego opinii stwarza pośrednie zagrożenie dla dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych obok szkoły, a także korkuje ulicę. 

REKLAMA

Pan Grzegorz do naszej redakcji przesłał szczegółowy list:

REKLAMA

Chciałbym poruszyć temat parkowania samochodów przy ul. Polna 4, obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Przy bloku oznaczonym tym numerem znajduje się parking. Na jego powierzchni wydzielone kopertą jest miejsce przeznaczone dla autobusu szkolnego. (zdjęcie z lewej)
Przy parkingu stoi pionowy znak drogowy na którym wyraźnie jest napisane, że zakaz parkowania obowiązuje w godz. 7.00 – 14.00, dla innych pojazdów poza szkolnym autobusem. Niestety kierujący pojazdami nie przestrzegają tego i pozostawiają swoje auta w obowiązujących zakazem godzinach.
Stwarza to zagrożenie dla pojazdów jadących ul. Polną, bowiem kierujący autobusami szkolnymi, czy wycieczkowymi ustawiają na ulicy Polnej swoje pojazdy równolegle do zajętego parkingu, co powoduje, że jadący od ul. Południowej muszą omijać autobus narażając siebie, jak i przechodniów (głównie dzieci) idących przez przejście dla pieszych. Powoduje to też przed godziną 8.00 olbrzymie korki.
Ponadto jest jeszcze jeden problem. Otóż namalowana koperta, jest powiedziałbym trochę za mała, bowiem powstałe nieoznakowane miejsce kierowcy wykorzystują do zaparkowania swojego auta (zdjęcie nr 2 – zaparkowany żółty samochód).Takie usytuowanie auta wręcz uniemożliwia większemu autobusowi wjazd na parking. Nie wiem do jakich władz się zwrócić o to, aby kopertę rozszerzyć o pusty obszar i w przyszłości zapobiec ewentualnej tragedii. Niestety tak jest, że dopóki nic się nie stało, to jest OK. Myślenie zacznie się dopiero wtedy, gdy ktoś zginie.
W okolicy tego parkingu znajduje się kamera monitoringu miejskiego. Dlaczego operatorzy ze Straży Miejskiej nie podejmą interwencji widząc zagrożenie w ruchu drogowym lub nieprawidłowe parkowanie? Przecież miejski monitoring po to jest, aby służyć mieszkańcom na bieżąco, a nie wtedy, gdy tylko potrzebny jest do odtwarzania nagrań (zresztą i nawet w takich sytuacjach nie spełnia oczekiwań).

Sprawę oddajemy Państwu pod dyskusję, a tematem postaramy się zainteresować służby oraz zarządcę drogi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *