REKLAMA

Dachowanie i utrudnienia w Wyszynie Fałkowskiej [zdjęcia]

Dziś w godzinach porannych w miejscowości Wyszyna Fałkowska w gminie Ruda Maleniecka doszło do dachowania pojazdu osobowego. Według Regionalnego Systemu Ostrzegania w wyniku zdarzenia jedna osoba jest ranna i występują utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

Źródło: OSP KSRG Ruda Maleniecka

Poranek pierwszego dnia świąt nie rozpoczął się najlepiej dla kierowcy jadącego przez Wyszynę Fałkowską. Rano doszło do dachowania pojazdu. Kierowca był trzeźwy.

– „W rejonie miejscowości Wyszyna Fałkowska na Drodze Krajowej nr 42, trzeźwy kierujący pojazdem marki Mazda, jadąc od strony miejscowości Fałków w kierunku Rudy Malenieckiej, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował. Kierującemu nic się nie stało. W miejscu zdarzenia nie ma utrudnień” – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich st. sierż. Marta Przygodzka.

REKLAMA

Regionalny System Ostrzegania podaje jednak inną informację. W wyniku dachowania ranna miała zostać jedna osoba. Natomiast ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo, co może potrwać do ok. godziny 12:00.

Zdjęcia (OSP KSRG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

12 thoughts on “Dachowanie i utrudnienia w Wyszynie Fałkowskiej [zdjęcia]

 1. I kto zapłaci poszkodowanym za oblodzoną drogę? Na pierwszy rzut oka widać oblodzenie. Soli i piasku zabrakło, czy służby po wigilii były niedyspozycyjne? Dokąd ludzie w zimę na drogach będą zależeć od losu? Może do czasu, kiedy relaksujące się kierownictwo służb drogowych nie zostanie z hukiem wykopane z intratnych stanowisk?
  Jeżeli się lubi czystość to trzeba zacząć od siebie, i usunąć brud z biur.

 2. witam co niektórzy kierowcy swoje umiejętności mierzą zawartością portfela i marką auta a na lód niema mocnych max 20-50 na godzinę i dojedziemy do celu oczywiście dobre opony zimowe

 3. A jaka to jest prędkość? Widać warunki. Z jaką prędkością należałoby tam jechać? Poślizg nie zależy od prędkości. Jest możliwy przy każdej. Podaj tą prędkość, przy jakiej ten samochód nie wypadłby z tej drogi przy tych warunkach.

   • Naprawdę? Kiedy ostatnio jechałeś autem? Przy każdej prędkości jest możliwy poślizg, a na to ma wpływ wiele czynników. Jeżeli jadąc 20 na h przy hamowaniu zniesie cię nawet lekko na drugą stronę to możesz wjechać w inne auto. Jeżeli auto przed tobą nagle zacznie hamować, to też możesz wpaść w poślizg. Jeżeli pojazd z naprzeciwka zetnie zakręt, to ty musisz gwałtownie hamować, wtedy poślizg i kolizja.
    Chcesz więcej?

 4. 50 na h zakręt widzę hamowanie poślizg chyba tak właśnie było
  Po co robią takie głębokie rowy? Takie straszne powodzie tam są czy co czy o kasę chodzi a potem zwalać na kierowcę
  To niech dzieci nie wsadzają gwoździ do kontaktów same sobie winne!

 5. To jest zabawa ludzkim życiem. Komu się uda, komu nie. Wygrywa najlepiej przystosowany. To jest faszyzm. Drogi mają być utrzymywane w stanie bezpiecznym dla każdego kierowcy. I będzie OK dopiero wtedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *