REKLAMA

Dachowanie pojazdu w Brodach. Pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów uciekł z miejsca zdarzenia [zdjęcia]

W środę w godzinach wieczornych w miejscowości Stare Brody doszło do wypadku. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, przez co uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia zostawiając w aucie trzech rannych pasażerów, a po jego zatrzymaniu okazało się, że jest pijany i ma zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że wczoraj około godziny 21 w miejscowości Stare Brody kierujący pojazdem mazda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku, pozostawiając na miejscu zdarzenia trzech pasażerów. W wyniku wykonanych czynności już po chwili ustalono, kto tym pojazdem kierował, a następnie udano się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie został przez policjantów zatrzymany. Okazało się, że w organizmie 31-letniego mieszkańca gminy Końskie było blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posiadał on również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty między innymi kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego” – relacjonuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie.

REKLAMA

Na miejscu zdarzenia działało 5 jednostek Straży Pożarnej, w tym 2 jednostki JRG Końskie oraz 3 jednostki z pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych, a także kilka jednostki Policji.

Wszyscy trzej pasażerowie uczestniczący w wypadku zostali zabrani do szpitala. Jednego z nich z samochodu musieli uwolnić strażacy rozcinając auto.

Zdjęcia (PSP Końskie, Maciej Słowiński, Ewelina Bigorajska, KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *