REKLAMA

Dachy w 'Kanadzie’ już nie przeciekają. Doczekały się remontów [wideo, zdjęcia]

Po kilkuletnich staraniach całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich placówka doczekała się remontu dachów na obu budynkach. Od grudnia minionego roku dachy w „Kanadzie” już nie przeciekają.

REKLAMA
REKLAMA

O zakresie prac, jakie zaszły w budynkach ZSP nr 2 w Końskich opowiedziała nam Barbara Panek, naczelnik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Mienia Powiatu w Starostwie Powiatowym w Końskich.

„Na budynku nr 1 został taki bardzo dokładny remont dachu przeprowadzony, ponieważ stan dachu był bardzo zły. Na budynku drugim dokonano miejscowych napraw pokrycia i obróbek blacharskich, ponieważ po tym, jak specjaliści dokonali wizji lokalnych w terenie okazało się, że nie wymaga on całkowitej wymiany” – informuje nas Barbara Panek.

REKLAMA

Po lewej – dach przed remontem. Po prawej – po remoncie.

Remont generalny dachu na pierwszym budynku wiązał się z zerwaniem starej papy, miejscowym wyrównaniem podłoża, położeniem nowej papy w dwóch warstwach, wykonaniem obróbek blacharskich, wymienieniem rynien i rur spustowych, naprawieniem gzymsów i wykonaniem instalacji odgromowej.

O remont starego dachu przez kilka ostatnich lat zabiegała cała społeczność szkoły. Jego historię przedstawił nam dyrektor placówki Jan Rybiński.

„Dach nie był remontowany od końca lat 80. Chodzi o remont generalny, bo metodą gospodarczą zawsze łataliśmy. Pokrycie dachowe jest położone na dachu żelbetonowym […] Przez wiele lat łataliśmy, ale okazuje się, że przy pokryciu dachowym łatanie nie jest skuteczne. Tam, gdzie się łata kończy zaczynają się przecieki […] Dawały się one we znaki, widać było je na suficie, ta inwestycja była bardzo potrzebna. Zabiegałem bardzo długo, można powiedzieć od 2018 roku. W planie finansowym dyrektora szkoły zawsze przed 30 września dyrektorzy szkół składają wnioski. Muszę powiedzieć, że nie do trzech razy sztuka, a do sześciu. W końcu się udało” – opowiada nam Jan Rybiński.

Zadanie zrealizowała firma MARBUD z Kielc za niemal 91 tysięcy złotych.

Tak prezentują się dachy po remoncie (zdjęcia – Jan Rybiński):

A tak wyglądało to przed pracami (zdjęcia – Jan Rybiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *