REKLAMA

Daj swojemu dziecku najlepsze wykształcenie. Nowoczesna szkoła w Końskich [wideo, zdjęcia]

Mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, zwiększona liczba godzin języków obcych, laptop dla każdego ucznia, interaktywne tablice – to tylko niektóre z zalet Prywatnej Szkoły Podstawowej i przedszkola Bajkowa Kraina, które mieszczą się w Końskich przy ulicy Towarowej. Wszystko to za naprawdę niskie czesne.

REKLAMA

To właśnie na nowoczesne metody nauczania i innowacje technologiczne stawia ten zespół placówek edukacyjnych. – „Chcemy być placówką innowacyjną, nowoczesną. Każde dziecko ma swojego laptopa. Korzystają dzieci z tych samych przypisanych sobie sprzętów. Dbamy o to by te zajęcia były z prawdziwego zdarzenia. Są tablice multimedialne, więc nauczyciele mogą to wykorzystywać by nie tylko była książeczka, ale i filmy, bo w klasach są telewizory, na świetlicy tak samo.” – opowiedziała nam Dorota Sykuła, Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich.

REKLAMA

Prywatna szkoła, czy przedszkole zazwyczaj kojarzą się z dużymi opłatami. Tutaj o takich raczej nie ma mowy. Czesne w obu jednostkach wynosi 200 zł. To kwota, która rodzicom zwróci się choćby ze względu na liczbę godzin języków obcych, które oferują placówki. Za taką nadwyżkę zajęć z angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego większość rodziców i tak zapłaciłaby na korepetycjach. – „Kładziemy nacisk na język angielski, dzieci mają codziennie w przedszkolu język angielski i również w klasie pierwszej dzieci mają zwiększony wymiar z 2 do 5 godzin, czyli nasze dzieci mają codziennie język angielski. Oprócz tego mają drugi język obcy i w tym roku jest to język niemiecki.”  – opowiada nam dyrektor Sykuła

Bogactwem zarówno szkoły, ale i działającego przy niej przedszkola „Bajkowa Kraina” jest mnogość zajęć pozalekcyjnych. Co więcej – nie są one narzucone z góry, a na ich kształt decydujący wpływ mają dzieci i ich rodzice. – „Rodzice na początku roku z oferty zajęć pozalekcyjnych wybierają zajęcia zgodne z zainteresowaniem ich dzieci i my je organizujemy w szkole. W tym roku mamy zajęcia artystyczne, koło matematyczno-informatyczne, warsztaty tańca, koło języka hiszpańskiego i basen. Oczywiście rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.” – mówi nam dyrektor Sykuła.

Bajkowa Kraina, Prywatna Szkoła Podstawowa 13

Kolejny plus, zwłaszcza dla zapracowanych to godziny, w których dzieciaki mogą liczyć na fachową opiekę. Świetlica szkolna czynna jest tutaj aż przez 10 godzin!  „Świetlica szkolna jest czynna od godziny 6.30 do 17. Dzieci mogą pozostać w świetlicy aż do godziny 17, chociaż zajęcia w naszej szkole często kończą się o 13.30, o 14 są zajęcia dodatkowe i tak naprawdę kończymy o 14.45. Mimo to dzieci sobie dają radę, realizują program, choć miałam obawy odnośnie obciążenia to one radzą sobie doskonale. Po prostu nie mają czasu się nudzić.” – tłumaczy Dorota Sykuła.

To jednak nie jedyne plusy oferty edukacyjnej Prywatnej Szkoły Podstawowej. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do publicznych szkół w tym miejscu zajęcia z informatyki, wychowania fizycznego oraz językowe prowadzą osobni nauczyciele, a nie Ci którzy zajmują się nauczaniem początkowym. To znakomicie wpływa na ogólny rozwój dziecka. Szkoła i przedszkole zapewniają stały dostęp do psychologa, logopedy, pedagoga zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Klasy i oddziały są niewielkie i liczą w szkole podstawowej do 18, a w przedszkolu do 20 dzieciaków. Co jakiś czas nauczyciele pracujący w tym zespole edukacyjnym do wspólnej nauki zapraszają rodziców. Organizowane są wtedy tak zwane tematyczne soboty podczas, który rodziny mogą wspólnie integrować się i edukować. Takie eventy były do tej pory tworzone między innymi przy okazji Halloween, czy Bożego Narodzenia.

Innym atutem tych prywatnych ośrodków jest uczestnictwo w licznych zewnętrznych programach i konkursach. Podopieczni szkoły i przedszkola między innymi wygrali ogólnopolski konkurs Odblaskowi.pl. Żeby to osiągnąć wykonali najlepszą makietę pokazującą jak należy bezpiecznie wracać do domu. Brali też udział w programach: Legotechnic oraz Etwinning. Pierwszy to nauka wczesnego programowania i autorobotyki. Dzieci uczyły się od specjalistów z Kieleckiego Parku Technologicznego. Drugi polega na wymianie informacji i doświadczeń z zagranicznymi szkołami w języku angielskim.

W placówkach każdy podopieczny może zjeść obiad, a nawet śniadania i podwieczorki. Dzieciaki regularnie spotykają się ze sztuką, bo teatralni aktorzy albo przyjeżdżają do nich, albo to oni jadą do różnych ośrodków, np. do Teatru Kubuś w Kielcach lub Centrum Bajki w Pacanowie. Mówiąc o plusach Prywatnej Szkoły Podstawowej i przedszkola Bajkowa Kraina należy też wspomnieć o prywatnym placu zabaw, który dzieciaki bardzo chętnie wykorzystują. Obie jednostki dbają również o bezpieczeństwo. W budynku zamontowane są specjalne domofony i kamery,  dzięki którym osoby niepowołane nie dostaną się do środka. Kolejny atut to świeżo odremontowana sala gimnastyczna. Przedszkolaki i uczniowie mają w niej warunki, o których wiele szkół może na ten moment tylko pomarzyć.

Bajkowa Kraina, Prywatna Szkoła Podstawowa 28

A wszystkie wspomniane funkcjonalności i sukcesy udało się zdobyć szkole przez zaledwie jeden rok funkcjonowania, a przedszkolu przez trzy lata, w których działa. To właśnie „Bajkowa Kraina” przecierała szlaki, a dzieciakom spodobało się tak bardzo, że po prostu trzeba było im utworzyć możliwość dalszego kształcenia w tymi miejscu. – „Pomysł powstania Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich zrodził się tak naprawdę już w momencie tworzenia naszego przedszkola Bajkowa Kraina, które powstało trzy lata temu. Założeniem było by umożliwić dzieciom kontynuację w naszej Szkole Podstawowej.” –  mówi nam Dorota Sykuła, Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich,

Wiele wskazuje na to, że powstawać będą kolejne roczniki, bo przedszkolaki naprawdę są wręcz zakochane w swoich paniach i atmosferze, którą stworzyły one wokół tego zespołu placówek edukacyjnych.

Strategią szkoły jest utrzymywanie ciągłości edukacyjnej i trendu łagodnego przechodzenia dzieci z zerówki do pierwszej klasy. W tym celu wychowawcą uczniów w podstawówce zostaje ta sama osoba, która prowadziła je oddziale zerowym. W przedszkolu „Bajkowa Kraina” istnieją cztery grupy wiekowe: Słoneczka, czyli klubik dziecięcy dla najmłodszych w wieku od 1 roku do 3 lat, Motylki przeznaczone dla dzieci 3 i 4 letnich, Żabki mające po 5 lat oraz Pszczółki – 6 letnie. Obecnie placówka przyjmuje zapisy nie tylko do tych grup, ale i dodatkowo do grupy sześcioletniej i siedmioletniej. Od września nowością będzie utworzenie żłobka, do którego mają prawo wstąpić wszystkie dzieciaczki, które ukończyły 20 tydzień życia. – „W żłobku opieka jest sprawowana do 10 godzin dziennie. Będą zatrudniane 2 bądź 3 panie. Jeżeli jest w żłobku ponad 20 dzieci to jeszcze pomoc pielęgniarki. W zależności od tego jak wiekowo, bo żłobek jest od 20 tygodnia do 3 lat będziemy decydować jakie będą zajęcia dodatkowe. W grę wchodziłaby kinezjologia edukacyjna, ewentualnie rytmika. Opieka jest 10 godzinna, a żłobek będzie otwarty od 6.30 do 17.30″. – powiedziała nam Anna Obara, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich.

Oddziały są integracyjne, to znaczy otwarte na maluchy z różnymi dysfunkcjami i zaburzeniami. Wszyscy, którzy zdecydują się posłać swoje dziecko do Bajkowej Krainy, czy Prywatnej Szkoły Podstawowej muszą liczyć się z tym, że ich pociecha brać będzie udział w szeregu zajęć dodatkowych. – „Z zajęć dodatkowych warto wymienić, że mamy: język angielski, język hiszpański, rytmikę, kinezjologię edukacyjną, zajęcia taneczne, plastyczne, warsztaty teatralne, kulinarne prowadzone przez nauczycielki i wychowawców.” – opowiada nam Anna Obara.

Bajkowa Kraina, Prywatna Szkoła Podstawowa 38

Natomiast jeśli ktoś z Państwa chciałby przetestować przedszkole w wakacje lub po prostu szuka miejsca w którym mógłby bezpiecznie w lato zostawiać swoją pociechę to tutaj również ma taką możliwość.  – „Prowadzimy również dyżur wakacyjny, gdzie mają możliwość zapisania się dzieci z innych przedszkoli, tak byśmy mogli sprawować nad nimi opiekę również w trakcie wakacji.” – mówi nam  Anna Obara, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich.

Zapraszamy Państwa zatem do zapisywania swoich dzieci do Prywatnej Szkoły Podstawowej, do przedszkola „Bajkowa Kraina”, a także do żłobka, który utworzony będzie przy tym przedszkolu. Szczegółowe informacje o tych placówkach mogą Państwo uzyskać od samych pracowników. Pisząc na adres mailowy: [email protected] albo dzwoniąc tel. 413722551 / 884884733. Prywatna Szkoła Podstawowa i przedszkole „Bajkowa Kraina” znajdują się przy ulicy Towarowej 4 w Końskich.  A już na zakończenie zostawiamy Państwa z fragmentami niezwykle radosnego hymnu „Bajkowej Krainy” i teledysku do niego w wykonaniu podopiecznych przedszkola.

Strona internetowa Prywatnej Szkoły Podstawowej – kliknij TUTAJ.

Strona internetowa przedszkola „Bajkowa kraina”- kliknij TUTAJ lub TUTAJ.

Galeria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *