REKLAMA

Dane sanitarne z regionu. Bardzo mało wykonanych testów w Świętokrzyskiem

Przyglądamy się najnowszym informacjom dostarczanym nam przez służby sanitarne odnośnie koronawirusa. Okazuje się, że w województwie świętokrzyskim wykonano bardzo małą ilość testów – do niedzieli były to 364 badania. 

REKLAMA

Dane na poniedziałek 23 marca w województwie świętokrzyskim kształtują się następująco:

REKLAMA

– 16 osób jest hospitalizowanych,
– 2950 osób jest poddanych kwarantannie,
– 843 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Przypomnijmy, że stwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem.

O danych z powiatu koneckiego informuje starosta konecki: Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 23 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 198 osób zostało poddanych kwarantannie, 9 osób poddanych jest nadzorowi epidemiologicznemu.

Tymczasem w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska ujawnia ilość testów, która została wykonana w związku z chorobą w województwie świętokrzyskim –„Z informacji pozyskanych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach wynika, że od środy 4 marca do niedzieli 22 marca przebadano u nas 364 próbki. Wszystkie testy wykonywane były na bieżąco. Przebadano dokładnie tyle próbek, ile dostarczono” – kończy wypowiedź Łukomska.

364 próbki stanowią zaledwie 1,8% wszystkich badań, które zostały wykonane w kraju.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *