REKLAMA

Daniel Biały do Mistrzostw Polski przygotowywał się… w garażu! [zdjęcia]

Kulturysta Daniel Biały udowadnia, że do zrobienia idealnej sylwetki nie są potrzebne setki maszyn na siłowni – wystarczy odpowiednia wiedza i doświadczenie. Dzięki treningom w niewielkiej, domowej siłowni udało mu się wywalczyć bardzo wysokie miejsca choćby w Mistrzostwach Polski w Siedlcach – pisaliśmy o tym TUTAJ. Wkrótce będzie chciał przekazać swoją wiedzę i pomóc kilku młodym mężczyznom osiągnąć sukces w sportach siłowych, zapowiada także otwarcie Prywatnego Studia Treningu Personalnego „WhiteGym”.

REKLAMA

Logo studia „WhiteGym”.

Siłownie są zamknięte od roku, nie ma dostępu do masowych siłowni i różnorodnych maszyn, które się na nich znajdują. Wielu ludzi właśnie na ten fakt zrzuca winę pogorszenia swojej sylwetki, a w przypadku zawodowego sportowca – formy.

„Jako osoba trenująca na własnym sprzęcie w „garażu” przygotowując się do zawodów w Mistrzostwach Polski IBFF & WPF Victory Cup Bodybuilding & Fitness Siedlce 2021, które odbywały się 21 marca chciałem udowodnić wszystkim, że to nie różnorodność maszyn i dostęp do dużych i urozmaiconych stref fitness są odpowiedzialne za naszą kondycję fizyczną i wizualną, lecz  wyłącznie nasze chęci i zaangażowanie – opowiada nam Daniel Biały.

REKLAMA

Daniel Biały podczas Mistrzostw Polski – Siedlce 2021.

Jak przyznaje kulturysta, jego życie jest związane z „żelaznym sportem” od 14 roku życia. Od 9 lat nierozłącznie towarzyszy mu trening funkcjonalny z obciążeniem. Przez pierwsze lata był to trójbój siłowy w klubie Herkules Modliszewice pod okiem Edwarda Rożnowskiego. To tam Daniel Biały znalazł motywację i pasję na następne lata.

„Podczas całej przygody z treningami w roku 2015/2016 niestety stereotypy dotyczące trenowania na siłowni nie były pochwalane przez niektórych rodziców – w tym przypadku również moich. Siłownia nie była kojarzona z miejscem prozdrowotnym, lecz z miejscem, gdzie tracimy swój czas i siłę, którą moglibyśmy wykorzystać podczas np. pracy w domu. Siłownia była kojarzona ze sterydami i ludźmi, którzy nie grzeszą inteligencją” – wspomina Daniel Biały.

Domowa siłownia Daniela Białego – to tu kulturysta przygotowywał się do Mistrzostw Polski.

Stereotypy z biegiem czasu się zmieniły i dziś zarówno trening, jak i siłownia są kojarzone głównie ze zdrowym trybem życia, zbilansowanym jedzeniem oraz systematycznością.

Daniel przyznaje, że był bardzo zmotywowany do działania. Mimo tego, że nie wychowywał się w mieście rozpoczął ćwiczenia na sprzęcie domowym. Nauczył się budować poszczególne partie mięśniowe, do czego nie potrzebuje zaawansowanego sprzętu do ćwiczeń.

„Właśnie dzięki temu miałem możliwość przygotowania się do Mistrzostw Polski. Bazując na swoim doświadczeniu i podstawowym sprzęcie wyznaczyłem sobie cel, który udało mi się osiągnąć. Chcę pokazać wszystkim, młodym chłopakom, którzy zaczynają przygodę z siłownią jak ważny jest odpowiedni rodzaj treningu i wiedza temu towarzysząca. Potrafię kształtować w trenujących bardzo wartościowe cechy, takie jak samodyscyplina, systematyczność, pewność siebie, wola walki i wiele innych. Pragnę przekazywać swoją wiedzę i dzielić się swoją pasja – właśnie w tym celu w najbliższym czasie wychodzę naprzeciw oczekiwaniom moich podopiecznych! – mówi nam Daniel Biały.

Daniel chce wyjść z inicjatywą przygotowania kilku młodych mężczyzn do zawodów związanych ze sportami siłowymi. –„Mam kilka diamentów do oszlifowania i będę chciał im pomóc. Zależy mi również na wyszukaniu talentów w powiecie koneckim – sam o czymś takim marzyłem mając 16 lat. Przeprowadzę selekcję chętnych i wybiorę pięć osób z największym potencjałem i z największym zaangażowaniem – informuje kulturysta.

Daniel Biały podczas Mistrzostw Polski – Siedlce 2021.

Wyselekcjonowane przez Daniela osoby zostaną przygotowane pod względem dietetycznym i treningowym w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku w trójboju siłowym. Dzięki temu sportowiec chce stworzyć zespół, który wspólnie będzie dążył do celu.

Między innymi na potrzeby projektu, ale i również dla pozostałych sportowiec otworzy Prywatne Studio Treningu Personalnego „WhiteGym”, prawdopodobnie wystartuje ono w maju. Będzie to miejsce, które spośród masowych siłowni wyróżni indywidualna opieka, kameralna przestrzeń i dbałość o komfort klienta. Jego siedziba będzie się mieścić pod adresem Wojska Polskiego 3 w Końskich.

Daniel Biały z narzeczoną – Emilią Król podczas Mistrzostw Polski – Siedlce 2021.

„Coraz częściej zależy nam na prywatności! To miejsce będzie stworzone dla wszystkich tych, którzy krępują się pokazywać na ogólnodostępnych siłowniach, a zależy im na postawieniu pierwszych kroków w kierunku aktywności fizycznej” – dodaje Daniel.

To właśnie przy użyciu sprzętu, który będzie znajdować się w studiu „WhiteGym” sportowiec przygotowywał się do startu w Mistrzostwach Polski IBFF & WPF Victory Cup Bodybuilding & Fitness Siedlce 2021. Oczywiście nie będą to jedyne przyrządy dostępne w tym miejscu.

Trofea zgromadzone przez Daniela Białego.

Kulturysta podczas mistrzostw brał udział w zmaganiach w czterech kategoriach. W każdej z nich stanął na podium! Przypominamy:

-2. miejsce First Timers Men’s Physique Fitness
-2. miejsce First Timers Men’s Athletic
-3. miejsce Mistrzostwa Polski Men’s Physique Fitness
-3. miejsce Mistrzostwa Polski Men’s Athletic

„Celem tego startu było udowodnienie sobie i innym że do osiągnięcia dobrej sylwetki potrzebne są szczere chęci motywacja i odpowiednie doświadczenie” – przyznaje Daniel Biały.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *