REKLAMA

Darmowe testy na Covid-19 i bez skierowania

Wymazy do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa bez konieczności rejestracji telefonicznej i bez skierowania od lekarza będą pobierane w Podzamczu w gminie Chęciny. Do wykonania badania uprawnione są osoby zameldowane na terenie naszego województwa.

REKLAMA
REKLAMA

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin jako jedyna instytucja w regionie przeprowadza testy na obecność koronawirusa za darmo i bez skierowania od lekarza.

REKLAMA

Wymazy pobierane są w przenośnym punkcie pobrań usytuowanym na terenie RCNT w Podzamczu, w dni powszednie, od godziny 8.00 do 11.00. Nie obowiązuje telefoniczna rejestracja. Do wykonania badania uprawnione są osoby zameldowane na terenie województwa świętokrzyskiego. Laborantom należy podać swój numer PESEL oraz adres e-mail. Wyniki badania będą przesyłane w ciągu 24 godzin.

Z testów mogą skorzystać pracownicy instytucji, urzędów, ale nie tylko: są one przeznaczone dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Mogą je wykonać osoby, które mają jakieś wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, albo ci którzy wiedzą, że mogli mieć kontakt z osobą zainfekowaną koronawirusem i obawiają się, iż teraz same mogą teraz zarażać innych – mówi Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Darmowe testy dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego są przeprowadzane w ramach programu „Stop wirusowi” opracowanego przez Urząd Marszałkowski, a finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *