REKLAMA

Dęba: Nie żyje zaginiony 85-latek

Dzisiaj rano służby odnalazły ciało zaginionego mężczyzny pochodzącego z Dęby (gmina Ruda Maleniecka). Przypominamy, że wczoraj cierpiący na Alzheimera staruszek we wczesnych godzinach rannych wyszedł z domu i już nie powrócił. 

REKLAMA

Dęba

Po dobie poszukiwań odnaleziono ciało 85-letniego mężczyzny.  Znaleziono go w lesie, w okolicach miejscowości Przybyszowy.  Przyczyny zgonu nie są jeszcze znane.

REKLAMA

Informacje o akcji poszukiwawczej z soboty, 12. września:

Według naszych informacji zaginął 85-letni mieszkaniec Dęby cierpiący na chorobę Alzheimera. Starszy pan zniknął rano z oczu bliskich, wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna miał już ogromne kłopoty z pamięcią i poczuciem własnej tożsamości.

Od rana w pobliskich miejscowościach i lasach poszukują go policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Nieco później do poszukiwań włączyli się też funkcjonariusze z wojewódzkiej jednostki i strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, a także ze wszystkich znajdujących się w pobliżu OSP.

Po południu do poszukiwań włączył się śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Niestety i jego interwencja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Wciąż trwają poszukiwania starszego mężczyzny.  Z naszych informacji wynika, że obecnie tereny pobliskie Rudzie Malenieckiej i Dębie są przeczesywane przez specjalistyczną jednostkę do spraw poszukiwania zaginionych z Łodzi. Grupa ta do odnajdywania osób wykorzystuje przede wszystkim wytresowane psy do poszukiwania zaginionych osób.

AKTUALIZACJA

21:00 – W tej chwili trwa akcja warszawskiej grupy poszukiwawczej wyposażonej w drony, które z powietrza za pomocą kamer termowizyjnych sprawdzają teren.

23:50 – Wciąż nie odnaleziono zaginionego mężczyzny. Policjanci, strażacy i grupy poszukiwawcze metr po metrze przeczesują lasy podzieleni na kilkanaście grup.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *