REKLAMA

Dęba wygrywa zawody strażackie w gminie Ruda Maleniecka! [wideo, zdjęcia]

W niemiłosiernym upale w ostatnią niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze. Bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębie. 

REKLAMA

Zawody otworzył i zamknął wójt gminy Ruda Maleniecka, a jednocześnie prezes gminnego OSP wójt Leszek Kuca. Włodarz pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim strażakom za udział oraz codzienną ciężką służbę.

W roli sędziów tym razem wystąpili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Końskich: brygadier Marek Kowalczyk oraz starszy kapitan Mariusz Czapelski oraz komendant OSP w gminie Fałków Grzegorz Zganiacz. Około godziny 15 przy temperaturze wynoszącej ponad 30 stopni celsjusza rozpoczęły się zmagania. Druhowie rywalizowali w sztafecie 7×50 m oraz ćwiczeniu bojowym polegającym na uruchomieniu pompy wodnej, rozwinięciu węży i strąceniu pachołków. W zawodach udział wzięły trzy zespoły: OSP Dęba, OSP Lipa i OSP Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Po rywalizacji bezsprzecznie najlepszymi okazali się druhowie z Dęby, drugie miejsce przypadło tym z Rudy Malenieckiej, trzecie ochotnikom z Lipy. O kolejności zdecydowały czasy – punkty karne tym razem nie miały żadnego znaczenia. Zwycięzcy z Dęby wezmą udział w powiatowych zawodach, które odbędą się jeszcze w tym roku.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *