REKLAMA

Debata kandydatów na burmistrza Końskich za nami!

W środę o godzinie 17:30 w sali bankietowej „u Motyla” rozpoczęliśmy debatę kandydatów na burmistrza Końskich 2018. Już jutro u nas będziecie Państwo mogli zobaczyć pierwszą część debaty. 

REKLAMA

W debacie udział wzięli wszyscy kandydaci ubiegający się o urząd:
Michał Cichocki – Samorządowiec, przedsiębiorca, instruktor harcerski, społecznik, dyrektor Departamentu Infrastruktury Województwa Świętokrzyskiego, radny powiatowy obecnej kadencji, burmistrz Końskich w poprzedniej kadencji, wcześniej pracował także między innymi jako zastępca wójta gminy Smyków. Michał Cichocki kandyduje z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe TKN.

REKLAMA

Beata Jakubowska – kandydatka z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dyrektorka ZSP nr 1 w Końskich. To nauczycielka, pedagog, inicjatorka utworzenia nowych kierunków w szkole. Pomysłodawczyni Stowarzyszenia Przyjaciół „Mechanika” .

Sławomir Marczewski – Jest lekarzem, współtwórcą pierwszej w Końskich niepublicznej przychodni „Rodzina”. Doświadczony samorządowiec. Od 1998 roku nieprzerwanie zasiada jako radny w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Był także posłem na Sejm II kadencji w latach 1993 – 1997. Sławomir Marczewski to kandydat na burmistrza z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.

Damian Milczuszek – najmłodszy w stawce. Kandyduje z ramienia Komitetu Wyborczego Innowacyjny Samorząd. wiceprezes Stowarzyszenia Libera ResPublica, prezes zarządu UKS WODNIK KOŃSKIE, społecznik, propagator idei wolnościowej, pracownik sektora transportu kolejowego. Ukończył studia wyższe o kierunku zarządzanie w administracji publicznej i biznesie.

Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich trzech kadencji, w tym w tej aktualnej. Historyk z wykształcenia i z zamiłowania. Przed byciem burmistrzem był nauczycielem. Kandyduje z ramienia komitetu Samorządni Ziemi Koneckiej. Samorządowiec od początku 1990 roku, wcześniej związany z ruchami solidarnościowymi.

Debata składała się z kilku rund. To między innymi pytanie od redakcji, pytania od naszych czytelników i widzów, które kandydaci musieli wylosować. Każdy z kandydatów zadał także pytanie jednemu ze swoich konkurentów. Na koniec był czas na krótkie wystąpienie. Już jutro wyemitujemy jej pierwszą część.

Przypomnijmy, że u nas już teraz można oglądać „Debatą dla Powiatu Koneckiego” – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *