REKLAMA

Debata prezydencka w Końskich. Znamy pierwsze szczegóły

To pewne, że Telewizja Polska zorganizuje w Końskich debatę przed II turą wyborów prezydenckich. Nie wiadomo jednak czy przyjmie ona formę realnej debaty dwóch kandydatów, czy dyskusji publiczności z urzędującym prezydentem. Mamy także pierwsze nieoficjalne informacje o miejscu nagrania oraz zasadach debaty. 

REKLAMA

Telewizja Polska potwierdziła już, że w poniedziałek 6 lipca o godzinie 21:00 odbędzie się debata przed II turą wyborów prezydenckich prosto z Końskich. Debata ma się odbyć w „nowatorskim formacie Town Hall”, a możliwość zadawania pytań, będzie miała publiczność. Podobne debaty odbywają się w Stanach Zjednoczonych i cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów. W tym formacie prowadzący jest jedynie moderatorem pytań od publiczności, sam może zadać mniejszą ilość pytań, ale nie jest to regułą.

REKLAMA

Udało nam się ustalić, że debata w Końskich odbędzie się w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego. TVP wynajęło już halę od Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Technicy telewizyjni mają wejść do niej już w piątek i przez weekend budować wirtualne studio. Do Końskich ma zjechać kilka tirów ze sprzętem telewizyjnym, a całe przedsięwzięcie ma być duże i robić wrażenie.

Wiadomo już także, że sztab Andrzeja Dudy potwierdził, że Prezydent przyjedzie do Końskich. Natomiast współpracownicy Dudy wykluczyli raczej jego udział w debacie TVN’u, Onetu i WP, która ma odbyć się w najbliższy czwartek. Co z Rafałem Trzaskowskim? Ten zapowiadał, że pójdzie na debatę w komercyjnych mediach, bo nie boi się dyskusji. Nie wiadomo czy przyjedzie do Końskich, ale przecieki z jego sztabu wskazują na to, że raczej tak – z tego samego powodu: Trzaskowski nie chce unikać konfrontacji.

Wydaje się więc, że debata w Końskich może być jedyną przed II turą, w której udział wezmą obaj kandydaci. A jak będzie ona wyglądać? Nieoficjalne wieści mówią o tym, że w hali będzie mogło pojawić się od 30 do 50 widzów – mają to być mieszkańcy powiatu koneckiego i okolic, ale prawdopodobnie będą to osoby wskazane przez sztaby obu kandydatów. Prowadzącym debatę ma być dziennikarz Michał Adamczyk, ale jego rola ma się ograniczyć tylko do moderacji dyskusji i pilnowania czasu. Główną rolę mają odegrać widzowie, którzy mieliby zadawać pytania obu kandydatom lub tylko Andrzejowi Dudzie, jeżeli Rafał Trzaskowski odmówi udziału w debacie. Być może dopuszczone byłyby też pytania wzajemne pomiędzy kandydatami.

W mediach mówi się o tym, że nawet w przypadku odmowy ze strony Rafała Trzaskowskiego nagranie w Końskich zostanie zrealizowane – Andrzej Duda miałby samemu odpowiadać na pytania publiczności. Nie wiemy jednak na podstawie jakiego klucza dobierane byłyby osoby, które znajdą się na widowni.

REKLAMA

3 thoughts on “Debata prezydencka w Końskich. Znamy pierwsze szczegóły

  1. Pingback: Debata prezydencka w Końskich. Mówi o niej burmistrz Krzysztof Obratański | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *