REKLAMA

Debiuty uczniów Dominiki Wróbel na koncercie piosenek świątecznych w MGDK [wideo]

W czwartek w Miejsko-Gminnym Domu kultury odbył się koncert piosenek świątecznych przygotowany przez Dominikę Wróbel. Występy były ukoronowaniem pracy wokalnej dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach prowadzonych przez organizatorkę. Młodzi debiutanci zaśpiewali nowoczesne piosenki, pastorałki i tradycyjne kolędy. Występy uczniów wypełniły salę radosną, żwawą, wesołą muzyką oraz chwilami lekką zadumą. 

REKLAMA

Przybyłych gości przywitała Marzena Kądziela wicedyrektor MGDK -„Czeka nas wspaniała, wzruszająca uczta muzyczna do której państwa bardzo serdecznie zapraszam”. Konferansjerem spotkania była Urszula Nowicka.

REKLAMA

O wydarzeniu opowiada wokalistka prowadząca zajęcia z uczniami Dominika Wróbel – „Przygotowaliśmy koncert piosenek świątecznych. Jesteśmy jeszcze w okresie bożonarodzeniowym więc chcemy zaprezentować wszystkich uczniów którzy od ubiegłego roku przychodzą na zajęcia wokalne do mnie […]  „Jest to dosyć szeroka rozpiętość – od sześciolatków do piętnastolatków. Także i przedszkolaki i starsi uczniowie którzy chodzą już do szkoły średniej […] Tak naprawdę grupa prężnie się rozrosła w obecnym szkolnym roku 2019. W zeszłym roku była nas tylko dziesiątka a teraz jest już dwadzieścia czworo uczniów. […] Nie narzucam aczkolwiek sugeruję ponieważ szczególnie młodsi lubią śpiewać piosenki dorosłe. Natomiast ja staram się im dobierać piosenki pod względem wieku, żeby ten repertuar był dla dziecka odpowiedni a nie przekraczający jego możliwości. […] Pastorałki np. „Od serca do ucha” czy takie góralskie klimaty jak również nowoczesne piosenki które tworzą obecnie zespoły działające na rynku muzycznym – takie jak Sound’n’Grace czy też Jula. Utwory niekoniecznie znane ale zahaczymy też o Majkę Jeżowską czyli „Kochany Panie Mikołaju – różnorodnie. […] Dla każdego coś przyjemnego się znajdzie”.

Poniżej znajduje się lista wszystkich wykonawców.

1. Nina Sypniewska i Nikola Hanc – „Świeć gwiazdeczko ”
2. Daria Serek i Oliwia Słowińska – „Bosy Pastuszek”
3. Zuzanna Wojcierowska – „Pastorałka od serca do ucha”
4. Maja Słowik – „Kochany panie Mikołaju”
5. Trio Lena Serek ,Amelia Majchrzak ,Lila Pietrzak – „Święta Świeta”
6. Adrianna Kwiatkowska i Milena Piwowarczyk – Piosenka z dzwonkami „Świeta”
7. Wojciech Dytman – „Hop -nowy rok”
8. Emilia Mazur oraz jej bracia – Eryk i Adrian Mazur „Gore Gwiazda Jezusowi”
9. Oliwier Kacprzak i Lena Serek
10. Katarzyna Ocetek i Maja Kamoda – „Święta w nas”
11. Hanna Ziomek i Weronika Kaniowska – „Gdy Gwiazdka”
12. Pola Grzegorczyk i Agnieszka Burtan „Kolęda dla nieobecnych”
13. Klaudia Makuch i Kamil Szmeiduch -„Pada śnieg”
14. Agniesza Burtan i Emilia Mazur – „Mario czy juz wiesz?”
15. Piosenka Finałowa – „Święta to czas niespodzianek”

Dominika Wróbel prowadzi warsztaty wokalne w MGDK już dwa lata chociaż wielu młodych wykonawców rozpoczęło naukę w listopadzie. Występy były debiutami młodych artystów.
W zajęciach Dominiki każdy może wziąć udział. Najpierw należy przejść wstępne przesłuchania które określą czy dziecko dobrze słyszy i ma potencjał do rozwoju swojego talentu. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

Zdjęcia MGDK w Końśkich:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *