REKLAMA

Delegacja z Ukrainy odwiedziła Fałków [zdjęcia]

Delegacja składająca się z 35 osób z Pohrebyszcza na Ukrainie odwiedziła Fałków na zaproszenie wójta gminy Henryka Koniecznego oraz dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Fałkowie Agnieszki Lipskiej. 

REKLAMA

Goście zawitali do Fałkowa w poniedziałek (13 stycznia), gdzie zakwaterowali się w zajeździe Podzamcze. Pierwszego dnia odbyła się dla nich dyskoteka powitalna. We wtorek delegacja udała się do Warszawy. Tam też zwiedziła m.in.: Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza i Stare Miasto. Delegaci zobaczyli również Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.

Następnego dnia przyjezdni odwiedzili Urząd Gminy, spotkali się tam z wójtem i pracownikami. Później odbyły się rozgrywki sportowe na hali przy gimnazjum.

REKLAMA

W czwartek zorganizowano kolejną wycieczkę, tym razem do Krakowa. Uczestnicy mieli szansę obejrzeć m.in.: Wawel, Dzwon Zygmunta, groby królewskie, Planty, Sukiennice, kościół Mariacki oraz Okno Papieskie. W kolejnym dniu udali się z wizytą do gimnazjum w Fałkowie. Spotkali się tam z uczniami i nauczycielami. Przy okazji wzięli też udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym przedsięwzięciem koneccy policjanci przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z internetu. W obchodach czynny udział wzięła również młodzież szkolna, która przedstawiła scenki rodzajowe na temat bezpieczeństwa w sieci. W dalszej części podsumowano dotychczasowe działania podejmowane przez placówkę i osiągnięcia uczniów w konkursach informatycznych. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć występy w wykonaniu przedstawicieli obu szkół, a następnie wziąć udział w dyskotece.

Goście z Ukrainy byli na wycieczce w Warszawie

W weekend delegacja bawiła się w Aquaparku w Kleszczowie, a także zagrała w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich. Po zmaganiach sportowych odbyło się ognisko i pożegnalna impreza. Następnego dnia goście wyjechali do domu.

Nasi wschodni sąsiedzi wyjechali bardzo zadowoleni, niektórzy ze łzami w oczach, pełni serdecznych podziękowań dla wójta Henryka Koniecznego i dyrektora gimnazjum w Fałkowie Agnieszki Lipskiej, jednocześnie organizatora i koordynatora pobytu delegacji.
„Dużym zaangażowaniem wykazali się nauczyciele gimnazjum – Marzena Kuzdak, Iwona Błońska, Katarzyna Chuda, Piotr Gonerka i Hubert Szymczyk. Młodzież gimnazjum bardzo szybko zintegrowała się z młodzieżą ukraińską. Wspólne spotkania, dyskoteki, rozmowy, rozgrywki sportowe, spacery i wiele wieczornych spotkań zawiązały przyjaźnie, które w obietnicach uczniów mają przetrwać na długi czas.” – powiedziała dyrektor Agnieszka Lipska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *