Derby dla Końskich po bardzo wyrównanym meczu! [wideo, zdjęcia]

Inauguracja rundy wiosennej w IV Lidze wypadła dobrze dla Neptuna Końskie. Podopieczni Waldemara Szpiegi zwyciężyli w derbach powiatu koneckiego z Partyzantem Radoszyce. Mecz był jednak bardzo wyrównany i pełen walki.

Relacja wideo już wkrótce.
W sierpniu na starcie sezonu w Radoszycach Neptun był drużyną zdecydowanie lepszą. Wtedy konecczanie po golach Piotra Zielińskiego, Piotra Gardynika i Karola Armaty zwyciężyli 3:0. W niedzielę mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. Oba zespoły miały wiele sytuacji, ale brakowało im skuteczności. Po 45 minutach walki, starć w środku pola mieliśmy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły jeszcze bardziej zmotywowane przez swoich trenerów. Zarówno Zbigniew Podsiebierski, jak i Waldemar Szpiega do dyspozycji mieli pełne kadry i nie bali się dokonywać zmian. Przełomowym momentem spotkania była 50. minuta. Wtedy to do bramki przyjezdnych futbolówkę skierował Piotr Gardynik.

W dalszej części spotkania ciągle dominowała walka. Licznie przybyli na stadion przy ulicy Sportowej fani zobaczyli też kilka składnych akcji ofensywnych, ale gole już nie padły. W derbach powiatu koneckiego Neptun Końskie pokonał Partyzanta Radoszyce 1:0. W przyszłą niedzielę o 14:00 radoszyczanie podejmą MKS Zdrój Busko Zdrój, a Neptun na wyjeździe powalczy z Nidą Pińczów.

Neptun Końskie – Partyzant Radoszyce 1:0 (0:0)
Gol: Piotr Gardynik 51′
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Armata, Skoczylas, Szymkiewicz, Jamróz, Dutkiewicz, Kwiecień (Sierszyński), Pach (Sroka), Gardynik.
Partyzant: Kaszuba, Pańczyk, Kos, Majewski, Opara (Morgaś), Samburski, Miśtal, Dymek (Piwowarczyk), Śliwka, Tyczyński, Markowicz (Sosiński)