O godzinie 15:00 w niedzielę rozpoczęły się IV Ligowe Wielkie Derby Powiatu Koneckiego. Neptun Końskie w ramach 3. kolejki podejmował Partyzanta Radoszyce. Po bardzo wyrównanym spotkaniu podopieczni trenera Waldemara Szpiegi pokonali przyjezdnych 1:0 po bramce Karola Armaty.

Pierwsze 45. minut to bardzo wyrównana i dosyć agresywna gra obu zespołów. Niestety klarownych sytuacji było mało. Mimo to bardzo licznie przybyła na stadion w Końskich publiczność – na stadionie znajdowało się około 500 osób – nie powinna czuć się zawiedziona. Poziom spotkania był dosyć wysoki, a zawodnicy byli niezwykle zmotywowani.

Druga odsłona to początkowo lepsza gra Partyzanta Radoszyce. Po jednej z kontr piłkę z pustej bramki Neptuna wybijał Łukasz Szymoniak. W kilku sytuacjach świetnie też bronił Łukasz Herda. Mimo tej optycznej przewagi to Neptun w 72. minucie zdobył bramkę. Strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę do bramki strzeżonej przez Maginiego skierował Karol Armata i mieliśmy 1:0 dla gospodarzy. Kolejne minuty to szaleńcze ataki Partyzanta i doskonałe parady Łukasza Herdy oraz świetna gra koneckiej obrony. Neptun tylko od czasu do czasu kontratakował. Jedna z takich kontr zakończyła się strzałem z 30 metrów Dominika Szymkiewicza, a piłka trafiła w poprzeczkę. Do końca spotkania wynik jednak nie uległ zmianie i Neptun zwyciężył w kolejnych derbach powiatu koneckiego 1:0.

W przyszłą niedzielę Partyzant podejmie u siebie Alit Ożarów. Neptun na wyjeździe zmierzy się ze Spartakusem Daleszyce. Po 3 kolejkach Neptun zajmuje 10 miejsce w tabeli IV Ligi, Partyzant znajduje się na 16 lokacie.

Neptun Końskie – Partyzant Radoszyce 1:0 (0:0)
Gol dla Neptuna: Karol Armata

Składy:

Neptun Końskie: Herda, Skalski, Zacharski, Sierszyński, Pilarski, Armata, Szymoniak, Skoczylas, Stępnik (Szymkiewicz), Kwiecień (Dajer), Pach (Sroka). Ławka: Kowalski, Zieliński, Sroka, Szymkiewicz, Dajer, Płyta, Sztandera

Partyzant Radoszyce: Magini, Cegieła, Kos, Morgaś (Nieszporek), Gola, Myśliwy (Piesik), Piwowarczyk, Miśtal, Dymek (Szustak), Tyczyński, Markowicz. Ławka: Kaszuba, Piesik, Nieszporek, Pękala, Szustak