Derby Powiatu Koneckiego w A Klasie dla Radiatorsów [wideo, zdjęcia]

Nie zabrakło emocji podczas derbów Powiatu Koneckiego w piłkarskiej A Klasie. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy ze Stąporkowa.

Do pojedynku Tęczy z Radiatorsami doszło w niedzielę o godzinie 11.00 w Gowarczowie. Pierwsze minuty to wyrównana, często dosyć agresywna gra. Arbiter nie pozwolił jednak zawodnikom przejąć kontroli nad tym spotkaniem i w 26 minucie wyrzucił z boiska Huberta Cieślika z Tęczy. Mimo gry w osłabieniu gospodarze do przerwy dowieźli remis.

Początek drugiej odsłony to wciąż gra akcja za akcję. Jednak pierwszy gol rozwiązał przysłowiowy worek. W 70. minucie Dawid Kwiecień strzelił na 1:0 dla Stąporkowa, następnie poprawił w 78 minucie i przypieczętował wynik w 87. Hat-trick tego zawodnika mogą Państwo zobaczyć w materiale wideo.

Po tym spotkaniu Radiatorsi zajmują ósmą pozycję w tabeli, Tęcza jest jedenasta. Za tydzień podopieczni trenera Sławomira Jedynaka u siebie podejmą Nidę Oksa, a gracze Pawła Skowrona na wyjeździe zmierzą się z Victorią Mniów.

Tęcza Gowarczów – Radiators Stąporków 0:3
Gole: Kwiecień x 3
Tęcza: Artur Ciołkiewicz — Mateusz Arcab, Łukasz Sołtuniak (Michał Kosiorek), Grzegorz Gałązka (Mateusz Karbownik), Hubert Cieślik, Kamil Stępień, Łukasz Ryszkiewicz (Dominik Ferensztajn), Karol Chmielewski, Paweł Skowron, Paweł Gorzewski, Marcin Cieślik.
Radiator$: Piotr Śliwiński — Arkadiusz Karpiński, Tomasz Cech, Łukasz Kwiecień , Michał Ślusarczyk (Damian Klusek), Patryk Kwiecień (Bartłomiej Śliwiński), Dariusz Kucbart, Jakub Chudzicki (Piotr Połeć), Marcin Boruń, Dawid Kwiecień, Paweł Łuczyński (Paweł Szkurłat).