REKLAMA

Dni Końskich 2018: Mnóstwo osób przyszło na koncert Ani Dąbrowskiej [Fotogaleria]

Niedziela była ostatnim dniem święta Końskich. Na przybyłych do Parku Miejskiego czekała jednak moc atrakcji. Show muzyczno-kabaretowe dał Robert Rozmus, rozdano najważniejsze gminne nagrody Koneckie Glorietty, a na finał koncert dała Ania Dąbrowska. 

REKLAMA

Powyżej możecie Państwo zobaczyć skrót wydarzeń. Pełną relację wideo znajdziecie u nas już w poniedziałek. 

Już o godzinie 15:00 na scenie letniej zaczęli występować artyści związani z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich. Zaprezentowali się między innymi wokaliści związani ze Studiem Piosenki MGDK, a wszystkim akompaniował instruktor muzyki Roman Cieślak. W międzyczasie przeróżne konkursy i zabawy z udziałem publiczności prowadził konferansjer całych Dni Końskich radiowiec Paweł Solarz.

REKLAMA

O 16:00 na scenę wkroczył Robert Rozmus z barwnym programem dla całych rodzin pod tytułem „Kawa z Mlekiem”.

Gwiazda sceny aktorskiej, musicalowej oraz kabaretowej usłyszała także pytanie, które najczęściej zadajemy przyjezdnym do Końskich gościom. Roberta Rozmusa zapytaliśmy o to, w jaki sposób określa się mieszkańca Końskich.  Jak wybrnął z tego pytania? O tym w naszym wideo.

O godzinie 18:30 na scenę wkroczył Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich. Wtedy to przyszedł czas na rozdanie gminnej nagrody Konecka Glorietta. W tym roku „Gloriettę” otrzymało dziesięć podmiotów: Mariusz Słowiński, szef agencji artystycznej MJM; Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY; Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli;  Małgorzata Świtakowska; Restauracja Sycyliana; ODLEWNIA ŻELIWA LMB Lefek Miler Banasik; Adam Kwiel; Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Edwarda Waligórskiego; Cech Rzemiosł Różnych Końskie oraz Wojciech Pasek. O Koneckich Gloriettach więcej opowiemy Państwu w osobnym materiale wideo.

O przyznaniu nagród decydowała kapituła w składzie: Krzysztof Jasiński – przewodniczący kapituły, Marek Mika – zastępca przewodniczącego kapituły, Krystyna Milczarek – sekretarz kapituły, Anna Głębocka – członek kapituły, Marzena Kądziela – członek kapituły, Zbigniew Kowalczyk – członek kapituły, Dariusz Kowalczyk – członek kapituły.

W związku z tym, że tegoroczne Dni Końskich były jubileuszowe – zorganizowano je po raz dwudziesty, a miasto Końskie świętuje 270-lecie otrzymania praw miejskich, władze gminne ufundowały okolicznościowy tort. Świeczki na nim zdmuchnięto na scenie tuż po wręczeniu nagrody Konecka Glorietta, a następnie tą słodkością częstowano mieszkańców.

W ten słodki sposób upłynął czas oczekiwania na gwiazdę wieczoru, czyli Anię Dąbrowską. Tuż po godzinie 20:00 gwiazda ta pojawiła się przed konecką publicznością i mogliśmy usłyszeć takie hity jak „Charlie, Charlie”, czy „Z Tobą nie umiem wygrać”. Trzeba przyznać, że Ania Dąbrowska przyciągnęła do Parku Miejskiego w Końskich mnóstwo słuchaczy!

Zdjęcia (Paulina Adamczyk, Arek Góral):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *