Dni Końskich rozpoczęte! Samorząd – Temida 8:1 [wideo, zdjęcia]

Od wielkiego zwycięstwa rozpoczynają się tegoroczne Dni Końskich. Drużyna połączonych sił Samorządowców i Powiatowej Komendy Policji pokonała kielecką Temidę 8:1. Podczas meczu prowadzono zbiórkę pieniędzy na Magdę Jaworską, znajdującą się w klinice Budzik.

Ten mecz to już tradycja. Od lat na rozpoczęcie wielkiego święta grają ze sobą te same ekipy. „Mamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, mamy przedstawicieli Policji, a drugą drużynę tworzy Temida, czyli adwokaci, studenci prawa, sędziowie z Kielc.” – mówi burmistrz Jasiński.

Takiego wyniku nie spodziewał się nawet największy fan koneckiego zespołu, wiceburmistrz Miasta i Gminy, a zarazem kapitan drużyny Krzysztof Jasiński. Konecczanie pokonali przyjezdnych 8:1, nie było łatwo bo Temida to silna drużyna, która w poprzednich latach sprawiała naszym problemy. Na dodatek w przeciwieństwie do Samorządowców goście odbywają ze sobą regularne treningi. -„Nie było czasu na treningi, tylko część naszego zespołu systematycznie ze sobą trenują dwa razy w tygodniu. Kilku pracowników Urzędu Miasta stara się trenować i podobnie część ekipy z policji.

Drużyna Samorządu i Policji rozpoczęła ten mecz na wysokich obrotach. Po 9. minutach prowadziła już 2:0 dzięki trafieniom  Grzegorza Michorka i Rafała Ścisłowicza. W 15. minucie odpowiedział jak się później okazało honorowym trafieniem adwokat Karol Jakubczyk. Do połowy nasi wbili rywalom jeszcze cztery bramki. Kolejno strzelali: Czarnecki, Michorek, Czarnecki i ponownie Grzegorz Michorek kompletując tym samym hat tricka. W drugiej odsłonie wynik na 8:1 podwyższyli jeszcze Jarek Długosz i Andrzej Durlik. Już w sobotę kolejne atrakcje Dni Końskich. Na scenie zaprezentują się między innymi Kasia Wilk i Coma.

Samorząd & Policja Końskie 8:1 Temida Kielce

(bramki:  Samorząd: Grzegorz Michorek – 3, Mariusz Czarnecki – 2, Rafał Ścisłowicz, Jarek Długosz, Andrzej Durlik; Temida: Karol Jakubczyk)