REKLAMA

Do Czarnieckiej Góry przyjechali artyści z całego kraju [wideo, zdjęcia]

Już po raz drugi w gminie Stąporków zorganizowano plener artystyczny wSTĄP-ART. Do Czarnieckiej Góry przyjechali artyści z całej Polski wyspecjalizowani w różnych dziedzinach sztuki. 

REKLAMA

wSTĄP-ART urządzono po raz drugi, ale i wcześniej do gminy Stąporków przyjeżdżali artyści. –„Kilka lat temu zakończyliśmy cykl takich pięciu plenerów, które odbywały się na terenie gminy w różnych miejscowościach. Dzięki temu była taka możliwość by artystycznie podkreślać walory tych terenów. Postanowiliśmy do tego wrócić i w tamtym roku rozpoczęliśmy kolejny cykl plenerów pod tytułem wSTĄP-ART.” – opowiada nam Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

W plenerze wSTĄP-ART udział wziąć mogą artyści różnych specjalizacji. W poniedziałek w Czarnieckiej Górze pojawili się więc malarze, rzeźbiarze, twórcy lalek, pasteliści, ceramicy. –„Tworzymy w różnych technikach. Niejednokrotnie ucząc się od siebie. Plenery, które odbywają się od ubiegłego roku służą też realizacji warsztatów. Podczas plenerów odbywają się różne warsztaty. Realizuje je każdy z uczestników jednocześnie ubogacając grono tutaj przybyłych. Plenery kręcą się wokół Stąporkowa, ale nie narzucamy żadnych tematów. Jedna z prac w tym roku musi być poświęcona Stuleciu Odzyskania Niepodległości i te prace będziemy prezentować 15 sierpnia podczas festynu Biegun Ciepła.” – tłumaczy dyrektor stąporkowskiego Domu Kultury.

REKLAMA

Uczestnicy pleneru byli dla siebie wzajemnie inspiracją do dalszej pracy.

Każdy z artystów uczestniczących w plenerze musi przygotować dwie prace. Oprócz tego powstaną też dzieła wspólne, w tym anioł, którego organizatorom udało się pozyskać od sponsorów. –„Szczególnie dziękuję firmie Termo-tech, która wykonała dla nas konstrukcję anioła i to będzie taki twór, który powstanie dodatkową technikę utwardzania tkanin, którą też będziemy się zajmować. Mamy nadzieję, że ten anioł który teraz jest gdzieś za nami będzie częścią placu u nas przed domem kultury i że ona tam będzie sobie stał.” – mówi Katarzyna Sorn.

W plenerze, który przez cały tydzień trwał w Czarnieckiej Górze, a którego bazą był ośrodek WAKO uczestniczyło siedemnastu artysów. Wernisaż prac stworzonych podczas pleneru zostanie otwarty 6 września w Domu Kultury w Stąporkowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *