REKLAMA

Do godz. 21 trwają wybory. Lokale zostały już otwarte [wideo, zdjęcia]

Punktualnie o 7:00 w powiecie koneckim otwarte zostały lokale wyborcze. Niedziela to czas na decyzję odnośnie tego kto będzie zarządzał naszymi samorządami przez najbliższe 5 lat. 

REKLAMA

Dokładnie 652 kandydatów w całym powiecie walczy o mandat radnego różnego szczebla. Z kolei 26 osób ubiega się o fotel wójta lub burmistrza. Radnymi jednej z ośmiu rad gmin w naszym powiecie chcą zostać aż 463 osoby, o mandat radnego powiatowego ubiega się 169 kandydatów. Natomiast dokładnie 20 Konecczan stara się o bycie reprezentantem lokalnej społeczności w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że to pierwszy raz kiedy wybieramy samorządowców na pięcio, a nie czteroletnią kadencję. Od tych wyborów liczyć będzie się także ograniczenie liczby kadencji dla włodarzy gmin i miast. Między godziną 7:00 a 21:00 głosujemy na różowych kartach na wójtów/burmistrzów, na kartach szarych na kandydatów do rad gmin i rad miast, na kartach z żółtymi paskami na kandydatów do rady powiatu, a na niebieskich kartach na kandydatów do sejmiku.

REKLAMA

Tuż po zamknięciu lokalów o godzinie 21:00 będziemy dla Państwa zbierać głosy z poszczególnych komisji gminnych oraz powiatowej. Do rana w tkn24.pl zaprezentujemy wszystkie wyniki tych wyborów samorządowych. Już jutro u nas można się spodziewać wywiadów, komentarzy i opinii.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *