REKLAMA

Do jakich inwestycji dorzuci się powiat konecki w 2016 roku?

Przejrzeliśmy projekt budżetu na 2016 roku, a także wieloletnią prognozę finansową powiatu koneckiego. Oba dokumenty pod koniec grudnia zaakceptowali radni powiatowi.

REKLAMA

starostwo1

Inwestycji finansowanych ze środków powiatowych nie ma zbyt wiele, choć ta Jednostka Samorządu Terytorialnego jest chyba jedyną niemalże niemającą żadnego zadłużenia. W Budżecie na 2016 rok znajdujemy szereg zapisów dotyczących finansowania funkcjonowania Starostwa. Jednak to co nas najbardziej interesuje to inwestycje, które będą opłacane lub współfinansowane z kasy powiatu koneckiego.

REKLAMA

Wśród projektów większych (takich, które realizowane są przez więcej niż jeden rok budżetowy) odnajdujemy zaledwie 7 pozycji: to minimalna kwota na termomodernizację II LO (ten projekt realnie został zakończony), budowa windy w budynku Starostwa Powiatowego, przebudowa ulicy Wjazdowej w Sielpi (prawdopodobnie współfinansowana wspólnie z Gminą i Województwem). 75 tysięcy złotych powiat zabezpieczył na remont ulicy Wojska Polskiego (tam dokłada się także Gmina Końskie, która przy okazji chce w tym miejscu postawić dworzec – czytaj o tym więcej TUTAJ). Po 90 tysięcy złotych zabezpieczono na remont dwóch odcinków dróg: Ruda Maleniecka – Młotkowice – Lipa – Jakimowice oraz Radoszyce – Jacentów. Jednak największą inwestycją, którą współfinansować będzie powiat konecki w 2016 roku jest przebudowa ul. Armii Krajowej wraz z feralnym skrzyżowaniem z ulicą Warszawską i Staszica, gdzie powstać ma rondo. Na to radni przeznaczyli aż 3 miliony złotych.

Dzisiaj pojawiła się informacja jakoby Starostwo starało się o pozyskanie dodatkowych pieniędzy na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, czyli popularnego „Mechanika”. Trzymamy kciuki i to się udało.

Warto także rzucić okiem na mniejsze zadania i zakupy, które w 100 % zostaną sfinansowane z powiatowej kasy w 2016 roku. Mamy wśród nich: aż 120 tysięcy na rewitalizację terenów zielonych przy Starostwie Powiatowym oraz 89 tysięcy na zakup różnego rodzaju sprzętów komputerowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *