REKLAMA

Do Końskich powracają koncerty! Pierwszy w przyszłą niedzielę

Już w niedzielę 26 lipca będziemy mogli wziąć udział w pierwszym kulturalnym, otwartym wydarzeniu od czasu wybuchu epidemii koronawirusa. Miejsko-Gminny Dom Kultury zaprasza na koncert wirtuoza gitary Piotra Resteckiego. Ma to być wydarzenie, które zapoczątkuje nowy cykl „Koncertów na trawie: przy MGDK. 

REKLAMA

Piotr Restecki zagra w Końskich w niedzielę 26-lipca

Miejsko -Gminny Dom Kultury w Końskich po przymusowej przerwie spowodowanej wirusem Covid-19 wznawia koncerty plenerowe. Będą one realizowane na razie w bardzo kameralnej formie na terenie Parku Miejskiego obok Domu Kultury przy ulicy Mieszka I -go 4. Organizatorzy przewidują ,że „Koncerty na trawie”, bo pod taką nazwą będą one się odbywać przyciągną słuchaczy spragnionych posłuchania „na żywo” dobrej muzyki –„Imprezy będą miały charakter piknikowy, więc można będzie zabrać ze sobą przysłowiowy „kocyk”, zając miejsce na trawniku i podziwiać artystów występujących na świeżym powietrzu. Na pierwszym z koncertów w niedzielę  26 lipca o godz. 17.00 wystąpi Piotr Restecki. Już dziś serdecznie Państwa zapraszam” – mówi Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Restecki to gitarzysta i kompozytor, który od wielu lat oczarowuje swoich słuchaczy muzyką w stylu „fingerstyle”. Był finalistą polsatowskiego show „Must be the music”.  Pobierał lekcje mistrzowskie u największych gwiazd gitarowej sceny takich jak:  Paweł Steild (Czechy), Thomas Pering (Niemcy), Marco Tamayo (Kuba), Aleksander Vinitsky (Rosja), James Wagner (Niemcy), Marek Napiórkowski i inni. Wykonuje utwory w różnym stylu (muzyka dawna, latynoska a także standardy muzyki rozrywkowej). Współpracuje z zespołami jazzowymi, rockowymi i country.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *