REKLAMA

Do szkół i uczniów z całego powiatu trafią laptopy i komputery

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Ministerstwo Cyfryzacji przekaże około 180 milionów złotych jednostkom samorządu terytorialnego w całym kraju, by ułatwić naukę zdalną, która od jakiegoś czasu jest już obowiązkiem podczas epidemii. Za te pieniądze zostaną m. in. zakupione laptopy oraz komputery dla szkół (nauczycieli pracujących z domów) i uczniów. Wnioski o dofinansowanie złożyły także powiat konecki oraz gminy z jego terenu.

REKLAMA

Fot. gov.pl.

O dofinansowania nauki zdalnej wystąpił powiat konecki, a także wszystkie gminy na jego terenie. Powiat i gmina Końskie otrzymają z tego tytułu po 100 tysięcy złotych, gmina Stąporków 70 tysięcy, a pozostałe gminy otrzymają dotację w wysokości od 40 do 50 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na laptopy i komputery dla szkół oraz uczniów, dzięki którym ułatwione i usprawnione zostanie nauczanie online.

Wiemy także, że z dofinansowania dla powiatu zostanie zakupione 31 laptopów, które trafią do szkół na jego terenie. Z kolei 25 komputerów otrzymają uczniowie z terenu gminy Stąporków.

REKLAMA

Wsparcie nauki zdalnej w jednostkach samorządu terytorialnego to potrzeba, której realizacja wymagała szybkiego działania. Jak informowało Ministerstwo Cyfryzacji konkurs był więc maksymalnie odformalizowany. Obowiązywał szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ekspresowa procedura wnioskowania i wypłata środków.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *