REKLAMA

Drogi powiatowe w przebudowie. Lista odcinków [zdjęcia]

Stan nawierzchni dróg powiatowych to temat często pojawiający się nie tylko na sesjach Rady Powiatu, ale także zebraniach sołeckich czy w codziennych rozmowach mieszkańców. Zostały więc podjęte działania w związku z przebudową niektórych odcinków dróg, a wiele z tych prac zostało już ukończonych.

REKLAMA

W gminie Słupia Konecka została ukończona przebudowa drogi powiatowej na odcinkach w miejscowościach: Mnin, Wólka, Pilczyca – łączna długość to prawie 3 km o wartości prawie półtora miliona złotych sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Ukończone zostały też przebudowy dróg: Wólka – Lasocin i przebudowa drogi Pilczyca – Słupia – Czerwona Wola – Hucisko o łącznej wartości ponad 350 000 zł. Wszystkie odcinki zrealizowane zostały przy współfinansowaniu samorządów powiatowego i gminnego.

REKLAMA

W gminie Fałków – zakończona przebudowa drogi Fałków – Studzieniec – Budy o długości 990 metrów i wartości ponad 220 tys. zł, inwestycja współfinansowana przez powiat i gminę.

Gmina Ruda Maleniecka – ukończona przebudowa drogi Młotkowice – Cieklińsko o długości 495 metrów i wartości ponad 110 tys. zł, współfinansowaną przez powiat i gminę.

W gminie Radoszyce zakończono przebudowę drogi Radoszyce – Pakuły – Nadworów – Sęp o długości 495 metrów i wartości ponad 140 tys. zł, inwestycja współfinansowana przez powiat i gminę.

Gmina Gowarczów – ukończona przebudowa drogi Giełzów – Bernów – Kurzacze – granica woj. świętokrzyskiego o długości 321 metrów, wartość ponad 68 tys. zł, współfinansowaną przez powiat i gminę.

W trakcie realizacji są zadania na terenie gminy Stąporków – przebudowa drogi Czarniecka Góra – Kozia Wola – Smarków – Paruchy. Następna droga to granica województwa – Niekłań – Wąglów – Stąporków i ostatnim z zadań w gminie jest przebudowa drogi Stąporków – Hucisko – Krasna – Mniów – Węgrzynów – Borki – Kuźniaki – Ruda Strawczyńska. Wszystkie są współfinansowane przez powiat i gminę.

Do końca roku zaplanowano jeszcze przebudowę dróg powiatowych Ruda Pilczycka – Adelinów – Czarna Smuga – Czermno na długości 990 metrów, przy współfinansowaniu powiatu i gminy oraz droga Końskie – Niebo – Piekło – Sielpia Wielka – 3 odcinki o łącznej długości ponad 2,8 km przy współfinansowaniu z budżetów gminy, powiatu i państwa.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

2 thoughts on “Drogi powiatowe w przebudowie. Lista odcinków [zdjęcia]

 1. Wg policyjnego raportu KGP w 2018r. pijani kierowcy zamordowali 203 osoby, w tym 161 to kierowcy samochodów osobowych. Główną przyczyną była świadoma chęć zaspokojenia własnej przyjemności tj. szalona prędkość. Przyjemność kosztem cudzego życia.

  W jednej z podstąporkowskich wsi od lat w Rynku gromadzili się pijaczkowie. Inni podjeżdżali samochodami, pili wspólnie i odjeżdżali. Było to ich życie towarzyskie. Policja zdawała się tego nie dostrzegać.

  Ktoś się na to nie godził i zaczął alarmować różne służby. Ktoś obcy, nie związany więzami grupy. W końcu policja zaczęła podejmować działania, zatwierdzono plan prewencji.

  Naruszało to czyjś interes. Kogoś swojego, mającego wielu znajomych. Zysk ze sprzedaży alkoholu spadał i trzeba było ten interes zamknąć.

  Należało dać nauczkę temu Komuś. Zaczęły się ataki, przemoc słowna, groźby, szczucie wypuszczanym groźnym psem, dyskredytowanie i ośmieszanie, nasyłanie policji za niepopełnione wykroczenia, wszczynanie bezpodstawnych prawnie postępowań karnych w sądzie.

  Sąd w Końskich mimo braku podstaw prawnych prowadzi wszczęte w ten sposób sprawy. Mając świadomość ich motywów i dowody na nie. Trzeba dać nauczkę osobie, która nie przystosowuje się do niepisanych reguł grupy.

  Po drugiej stronie tej szali jest śmierć.

  Sędzia Sądu Rejonowego w Końskich prowadząc sprawę karną wytoczoną przez członka w/w grupy interesu za zgłoszenie naruszenia przez niego prawa przeciwko Komuś walczącemu de facto ze śmiercią ludzi powodowaną przez alkoholików postawił się po tej samej stronie, po której wtedy…

 2. Chodnik w Kazanowie 22 listopada 2019 at 18:17 - Reply

  wymieniana jest także nawierzchnia w Kazanowie. Przy okazji wymieniono również chodnik.
  Nowy postanowiono ułożyć wyżej. Z niejasnych powodów także podjazdy są wyżej.
  Wózek inwalidzki elektryczny nie daje rady podjechać pod żaden z nich.
  Dlatego osoba, która za to odpowiada koniecznie powinna w widocznych miejscach zostawić
  swój nr telefonu, by każdy niepełnosprawny udający się np. do sklepu na wózku inwalidzkim
  mógł zadzwonić i zażądać by wniosła go razem z wózkiem na chodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *