REKLAMA

Dobre serca zagrały dla Igorka ze Stąporkowa [wideo, zdjęcia]

Podczas koncertu charytatywnego zebrano 5500 złotych dla chorego Igorka z gminy Stąporków. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację. 

REKLAMA

Koncert odbył się w niedzielę 12 lutego i przybyły na niego prawdziwe tłumy. Sala widowiskowa stąporkowskiego Domu Kultury zapełniła się po brzegi, a na scenie wystąpili między innymi: Natalia Boruń, Sebastian Moczarski, Wojciech Misiowiec, Sara Rzepecka, Julia Glijer, Jagoda Szustak, Maja Salata, Maja Dudzik, zespół Smarkowianka, Mokrzaneczki, Efekt, Sonore, Szkolne Nutki. Fragmenty niektórych występów możecie zobaczyć w wideo powyżej.

Igor Polakowski to trzyletni chłopiec, który ma problemy z podstawowym funkcjonowaniem: nie mówi, nie chodzi, nawet nie siedzi. Urodził się z wodogłowiem, a w ciągu kilku lat przeszedł już pięć poważnych operacji. W główce ma zastawkę komorowo-otrzewnową. Małym Igorkiem opiekuje się jego 23-letnia mama, pomagają też obie babcie, a pieniądze na jego rehabilitacje za granicą zarabia ojciec. Mimo to ciągle brakuje na bardzo kosztowne leczenie.

REKLAMA

Podczas koncert w kawiarni Domu Kultury sprzedawano też na rzecz Igora ciastka i inne słodkości, w holu zaś rękodzieło i biżuterię. Zebrano łącznie 5500 złotych. Kolejne pieniądze uzbierały się przez cały tydzień kiedy to puszki stały jeszcze w siedzibie MGOKiS oraz w Urzędzie Gminy w Stąporkowie. Pomysłodawcą akcji dla Igora była Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa. Wydarzenie koordynowała Angelika Dytrych – pracownik stąporkowskiego magistratu.

W trakcie wydarzenia można było także zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS Polska.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

One thought on “Dobre serca zagrały dla Igorka ze Stąporkowa [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: W niedzielę charyatywny festyn dla Igorka | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *