Dobre wyniki naszych drużyn w IV Lidze [zdjęcia]

Aż trzy gole na wyjeździe zdobył Partyzant Radoszyce, ale to wystarczyło tylko do remisu. Trzy bramki u siebie strzelił też Neptun i dzięki temu zainkasował komplet punktów.

Neptun Końskie - Nida Pińczów 2016_17 06

Bohaterem radoszyckiej ekipy w wyjazdowym pojedynku z Hetmanem Włoszczowa był Bartosz Sosiński. Nowy zawodnik tej ekipy ustrzelił hat-tricka. Jednak mimo jego starań radoszyczanom nie udało się zwyciężyć w tak zwanych „małych derbach” z leżącą w pobliżu Włoszczową.

Hetman Włoszczowa – Partyzant Radoszyce 3:3
Gole:  Rajczykowski, Oduliński, Piotrowski – Hetman; Sosiński – 3 – Partyzant.
Skład Partyzanta: Kaszuba, Piotr Markowicz, Miśtal, Idzikowski, Papros, Kuśmierczyk (Janus), Samburski, Jaśkiewicz, Sosiński (Kuterski), Korol (Nieszporek), Paweł Markowicz.

Emocji nie zabrakło także w Końskich. MKS Neptun podejmował w niedzielę na swoim boisku Nidę Pińczów. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, bo już w 6 minucie do siatki Nidy trafił bezpośrednio z rzutu rożnego Ernest Supierz. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 65 minucie meczu i dopiero wtedy goście rzucili się do odrabiania strat. Po kolejnych 5 minutach gry na 2:1 trafił Łukasz Mika, ale już za kilka chwil wynik podwyższył Krzysztof Pach. Przy stanie 3:1 gra zrobiła się niezwykle wyrównana i szybka. Piłkarze biegali od bramki do bramki, a co zrozumiałe większą determinację prezentowali goście. Na pięć minut przed końcem spotkania sędzie podyktował dla nich rzut karny, którego na gola pewnie zamienił Mika. Na nasze szczęście Nidzie nie udało się już dogonić Neptuna i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Za tydzień Partyzant w Radoszycach podejmie Lubrzankę Kajetanów, a Neptun wyjedzie do Sędziszowa na mecz z Unią.

Neptun Końskie – Nida Pińczów 3:2
Gole: Supierz – 2, Pach – Neptun ; Mika – 2 – Nida
Skład Neptuna: Herda, Skoczylas, Kamont, Prus-Niewiadomski, Maciejewski, Bandura (Zając), Szymkiewicz, Armata, Supierz, Gardynik (Pilarski), Pach (Mendygrał).