Dobry mecz, pełne trybuny, wsparcie Bruna i niestety porażka KSSPR Końskie [wideo, zdjęcia]

Po dwóch wygranych z ASPR Zawadzkie oraz KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski w 3. kolejce grupy D I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn szczypiornistom KSSPR Końskie powiodło się nieco gorzej. Po niezwykle zaciętym spotkaniu nasi przegrali z Unimetalem MTS Chrzanów 24:25. W tym spotkaniu od wyniku ważniejszy był jednak cel – klub sprzedał mnóstwo cegiełek na rzecz Bruna Słowińskiego, a także przekaże pełen dochód ze sprzedaży biletów na leczenie chłopca (klub pozyskał 4071,15 zł!). O tym jak wspomóc Bruna przeczytacie TUTAJ

Spotkanie z MTS-em Chrzanów było niezwykle wyrównane od pierwszej do ostatniej minuty. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i tak na koniec pierwszej połowy mieliśmy na tablicy 14:14.

Druga odsłona nie zmieniła znacząco przebiegu gry. Zawodnicy obu zespołów prezentowali wysoki poziom, rywalizacja była zacięta, często na granicy gry faul. Świetnie spisywali się golkiperzy, a konecka publiczność, która zapełniła halę przy ulicy Stoińskiego do ostatniego krzesełka rozgrzała się do maksymalnego poziomu.

Również po 60. minutach na tablicy widniał wynik remisowy, ale… sędziowie zadecydowali o rzucie wolnym dla gości. W takiej sytuacji drużyna wykonująca stały fragment gry musi bezpośrednio rzucić na bramkę. I to skutecznie udało się Marcinowi Hardzinie. Ostatecznie MTS pokonał więc KSSPR jednym golem.

KSSPR Końskie – MTS Chrzanów 24:25 (14:14)
KSSPR:
Witkowski, Janus 3, Woś 2, Falasa 4, Sękowski Wiktor, Kozłecki, Sękowski Łukasz, Sękowski Bartosz 2, Markowski, Biegaj 4, Kordos 1, Ciszek, Włodarski 5, Rurarz, Baran, Matyjasik 3.

Za dwa tygodnie „Konie” zmierzą się na wyjeździe z SMS ZPRP II Kielce. Do własnej hali powrócą dopiero 5 listopada by zagrać mecz z SPR-em Sandomierz. Mimo porażki KSSPR jest wiceliderem rozgrywek.