REKLAMA

Dobry nabór do szkół średnich powiatu koneckiego

To był dobry nabór do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Końskich. Do sześciu szkół przyjęto w sumie 533 uczniów. 

REKLAMA

Największą liczbę uczniów przyjął Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Utworzono tam cztery oddziały, w których uczyć będzie się 132 absolwentów podstawówek.

REKLAMA

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Końskich także może pochwalić się świetnym wynikiem. W „Nowym Ogólniaku” utworzono cztery oddziały i przyjęto do nich 123 licealistów.

Konecki „Ekonomik” także miał bardzo dobry nabór. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich przyjął 91 uczniów do 3 oddziałów.

Swój cel zrealizował także „Stary Ogólniak”. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej powstają trzy nowe klasy, a uczyć będzie się w niej 90 młodych osób.

W powyższych szkołach nie ma już wolnych miejsc. Te są za to w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

W ZSP Stąporków utworzono dwa oddziały (jeden technikalny, jeden w liceum), a przyjęto do nich 43 uczniów – pozostaje 17 wolnych miejsc.

Natomiast w koneckiej „Kanadzie” przyjęto 54 uczniów i otworzono dwa oddziały. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 pozostaje wciąż 6 wolnych miejsc.

„To nabór do szkół dobry, o ile nie bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że obecne roczniki są niżem demograficznym. Ja jestem usatysfakcjonowany tym, że tak to przebiegło. Zrealizowaliśmy zaplanowany dla wszystkich placówek plan” – mówi nam Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Oferty wszystkich szkół znajdziecie w naszym Informatorze Szkół Ponadpodstawowych – TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Dobry nabór do szkół średnich powiatu koneckiego

  1. Czy nadal będą uczyć młodzież historii tak jak do tej pory, że młodzi nie wiedzą kto mordował ich dziadków i najchętniej sami przywdzialiby mundury zbrodniarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *