REKLAMA

Dom Kultury otwiera się na dzieci i młodzież. Trwają objazdowe spektakle [wideo]

Chodzi tutaj o poszukiwane talentów i pokazanie, że Dom Kultury jest dla ludzi, także tych młodych, a nie na odwrót. Od kilku dni instruktorzy DK-u jeżdżą po koneckich szkołach ze specjalnym spektaklem. Zaczęli od Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

„Dziś inaugurujemy cykl spotkań w każdej placówce szkolnej w gminie Końskie. To ma zachęcać dzieci i młodzież z tych szkół w naszych zajęciach Domu Kultury, które rozszerzamy od października. Mieliśmy przed chwilą prezentacje dla młodszych klas – I – IV, a za chwilę mamy spotkanie ze starszymi klasami, również z gimnazjum. Mogliśmy obejrzeć kilka z naszych propozycji: zajęcia plastyczne, muzyczne, studio plastyczne, teatr, recytacja. To taka pigułka, którą my możemy zaproponować. Oczywiście zachęcamy do przybywania do nas, do zapisywania się na zajęcia.” – opowiada nam Dariusz Ogłoza, wicedyrektor koneckiego Domu Kultury.

Spektakl miał przybliżyć to jakie propozycje dla dzieci i młodzieży ma nasz ośrodek kultury. Oprócz wspomnianych w tym roku prowadzone będą także zajęcia z tańca, gry na gitarze, czy gry na fortepianie. Cały czas trwa nabór także do Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej. O wszystkie szczegóły należy pytać w Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go.

REKLAMA

Natomiast spektakle przygotowane przez instruktorów DK-u, między innymi: Macieja Lisowskiego, Aleksandra Kopańskiego, Romana Cieślaka i Kamilę Dobrowolską będzie można obejrzeć w kolejnych dniach we wszystkich pozostałych szkołach gminy Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *