REKLAMA

Dom Kultury w Końskich wznawia część zajęć

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich będzie prowadził zajęcia indywidualne i w niewielkich grupach. Koncerty i wystawy nadal pozostaną w formie online. 

REKLAMA

Na zdjęciu dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata. Foto. MGDK

„Cieszą nas decyzje rządu dotyczące częściowego otwarcia placówek kultury. Przestrzegając obostrzeń i wytycznych rządu oraz burmistrza Końskich postanowiliśmy od poniedziałku 15 lutego wznowić część zajęć” – mówi dyrektor Domu Kultury w Końskich Piotr Salata.

Instruktorzy będą mogli prowadzić zajęcia indywidualne z nauki śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, ceramiki i plastyki. „Możliwe są także próby zespołów muzycznych czy teatralnych przed planowanymi wydarzeniami. Bezwzględnie jednak, wtedy muszą być przestrzegane wszelkie rygory mające na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19”– dodaje dyrektor Salata.

REKLAMA

W związku z bardzo ograniczonymi warunkami lokalowymi koncerty, kiermasze, wystawy będą nadal organizowane bez udziału publiczności.

Rząd ogłosił, że otwiera ośrodki kultury od 12 lutego, ale warunkowo, na dwa tygodnie. Po tym terminie zapadnie decyzja, w jaki sposób będzie funkcjonować m.in. Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

Comments are closed.