REKLAMA

Dom Kultury w Końskich zaprasza na Ucztę Świętojańską

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza w sobotę na „Ucztę Świętojańską”. Nie zabraknie tańców, śpiewów, konkursów  i dobrego jedzenia. 

REKLAMA

Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek zapraszają na wydarzenie

Urszula Nowicka, Małgorzata Pasek oraz Anna Wiaderna z koneckiego Domu Kultury zapraszają na kolejną edycję „Uczty z folklorem”, która tym razem przyjęła nazwę „Uczty Świętojańskiej”. Zabawa rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00 na placu przy MGDK w Końskich.

Najpierw młodzież z koneckich liceów oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentują program artystyczny przygotowany przez Annę Wiaderną, dotyczący zwyczajów Nocy Świętojańskiej. O symbolach i tradycjach związanych z tą niezwykłą nocą porozmawiają również Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek, które będą miały dla gości niespodziankę kulinarną.

REKLAMA

Na scenie wystąpią zespoły ludowe działające przy naszej placówce: „Korniczanka”, „Rogowianka”, „Mały Dziebałtów” i „Sokołów” – informuje dyrektor Piotr Salata. – Ale to nie koniec niespodzianek. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w wyplataniu wianków, wyłącznie z żywych kwiatów, zgodnie z regulaminem zamieszczonym na naszej stronie internetowej i facebooku. Wianki te będzie można pleść zarówno na miejscu, z przygotowanych przez nas roślin łąkowych i polnych, jak i wcześniej w domu. Na autora czy autorkę najpiękniejszego wianka czeka nagroda. Podczas imprezy będziemy też śpiewać dobrze znane piosenki (posiłkując się rozdawanymi przez nas tekstami). Na koniec zapraszamy na potańcówkę „Na ludową nutę” przygotowaną przez DJ-a”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *