REKLAMA

Dom Kultury w Końskich zaprasza na zajęcia w nowej pracowni [zdjęcie]

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich serdecznie zaprasza młodzież oraz dorosłych na zajęcia w nowej pracowni sztuk wizualnych, znajdującej się w siedzibie MGDK przy ulicy Partyzantów 9. Lekcje prowadzone są przez instruktora Aleksandra Kopańskiego.

REKLAMA

Okres pandemii koronawirusa spowodował, że zajęcia, które dotychczas odbywały się stacjonarnie, przybrały zupełnie inną formę „Można powiedzieć, że pandemia przyczyniła się do tego, że nasz instruktor zdobył nowe doświadczenie. Ten trudny czas zmusił nas do przygotowywania większości wydarzeń w formie online, a to wymagało nowych umiejętności” – mówi Piotr Salata, dyrektor MGDK w Końskich.

REKLAMA

Trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracownicy MGDK, w brew pozorom przyniosła również sporo korzyści „Działania online takie jak koncerty, spotkania podróżnicze, poetyckie, pokazy kulinarne i wiele innych spowodowały, że wszyscy zaczęliśmy mieć wiele pomysłów. Wielką ich część będziemy mogli wykorzystać w dalszej działalności właśnie w pracowni Aleksandra” – dodaje wicedyrektor Marzena Kądziela.

Aleksander Kopański podczas pracy trybem elektronicznym zdobył umiejętności, z którymi chce chętnie dzielić się wraz ze współpracownikami Domu Kultury, a także osobami chętnymi do udziału w warsztatach – „To szereg działań, do których wykorzystywać będę nowoczesny sprzęt komputerowy i fotograficzny. Wspólnie będziemy się uczyć animacji poklatkowej, która, zapewniam, stanowi fantastyczną zabawę z zaskakującymi efektami. To także obróbka materiału wideo, co w obecnych czasach jest bardzo pożądaną umiejętnością. Będziemy się też uczyć pracy z kamerą i zachowań przed kamerą, co może być przydatne w wielu sytuacjach od wystąpień w szkołach po zawodowe. Zapraszam w dalszym ciągu także osoby, które chciałyby uczyć się recytacji, brać udział w konkursach żywego słowa” – opowiada instruktor.

Opłata za udział w zajęciach to 50 złotych miesięcznieChętni do udziału w zajęciach pracowni sztuk wizualnych mogą uzyskać dodatkowe informacje pisząc na adres mailowy instruktora: [email protected], a także dzwoniąc pod numer telefonu Miejsko-Gminnego Domu Kultury: 41 372 24 78

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *